Centrum Terapii Nerwic zbyt luksusowe

WIC
Pałac będzie przerobiony na hotel, a pacjenci CTN leczeni w zbudowanym kilkaset metrów dalej pawilonie.
Pałac będzie przerobiony na hotel, a pacjenci CTN leczeni w zbudowanym kilkaset metrów dalej pawilonie. WIC
Unieważniono pozwolenie na budowę nowego pawilonu w Mosznej.

Pozwolenie na nową siedzibę Centrum Terapii Nerwic wydano raptem miesiąc temu. Teraz wniosek o uchylenie decyzji złożył sam inwestor. Powód? "Prognozowany koszt budowy jest za wysoki".

Zarówno dyrekcja CTN, jak i finansujący budowę nowej siedziby Urząd Marszałkowski Woj. Opolskiego podkreślają, że nie oznacza to rezygnacji z inwestycji.

- Broń Boże! - zaznacza dyrektor CTN Janusz Szymanowski. - Marszałek zdecydował, że konieczna jest zmiana dokumentacji tak, by obniżyć koszty. Jak będzie gotowa i zyska aprobatę, wystąpimy o ponowne pozwolenie na budowę.

Nowy pawilon ma stanąć kilkuset metrów za pałacem w Mosznej, a w zabytkowych wnętrzach powstanie luksusowy hotel. Centrum Terapii Nerwic powinno być gotowe do końca 2012 roku. Trzeba zdążyć z pracami modernizacyjnymi w pałacu, na które pójdzie 17,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Nowy pawilon miał kosztować 39 mln zł. Plany były imponujące, zakładały m.in. budowę tzw. wiszącego ogrodu na dachu.

- Teraz zalecenie jest takie, by obniżyć te koszty o połowę - wyjaśnia Stanisław Łągiewka, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWO. - Planowana ilość łóżek - 132 - nie będzie jednak zmniejszana, zachowane zostaną też standardy przewidziane dla służby zdrowia. Koncepcja pawilonu pochodzi sprzed kilku lat, gdy nikt się nie spodziewał, że w budżecie będzie mniej pieniędzy. Z wielu rzeczy można zrezygnować: z ogrodu na dachu, stacji trafo za 6 mln, wielkiej pralni i kuchni. Te usługi taniej będzie zamówić. Można zastosować też tańsze technologie.

Jak zapewnia dyrektor Centrum Terapii Nerwic, harmonogram prac się nie opóźni.

Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska