Charytatywne brygady remontowe z Olesna znowu pomagają...

  Charytatywne brygady remontowe z Olesna znowu pomagają potrzebującym

  Zdjęcie autora materiału
  Mirosław Dragon

  Nowa Trybuna Opolska

  Wolontariusze z Olesna i okolic wyremontowali już mieszkanie w Sternalicach, teraz charytatywna brygada pracuje w Praszce.
  1/26
  przejdź do galerii

  Wolontariusze z Olesna i okolic wyremontowali już mieszkanie w Sternalicach, teraz charytatywna brygada pracuje w Praszce. ©Natalia Majewska

  Poświęcają swoje wakacje i urlopy, żeby pomóc wyremontować mieszkania osobom żyjącym w skrajnych warunkach. Robią tak już od 13 lat. Wolontariusze z Olesna kolejny raz przeprowadzają akcję "Pomaluj świat".

  W akcję „Pomaluj Świat” zaangażowało się aż 65 osób. Wolontariusze wyremontowali już mieszkanie samotnego, schorowanego mieszkańca wsi Sternalice.

  - Trzeba było zrobić tam praktycznie wszystko: ściany, sufity, podłogi, kuchnię i łazienkę. Chcemy też załatać fragment dachu, żeby woda nie ciekła do wyremontowanego mieszkania - opowiada wolontariusz Wojciech Kochel.

  - Potrzebujemy jeszcze dwóch okien do tego mieszkania. Jeśli ktoś może podarować nawet używane okna, prosimy o kontakt pod numerem 796 519 831 - dodaje Łukasz Mrozek, koordynator akcji „Pomaluj Świat”.

  Właśnie trwa remont mieszkania w Praszce, które jest schronieniem dla samotnej matki z trójką dzieci.

  - Malujemy ściany, zrobimy podwieszane sufity, położymy panele i wstawimy nowe meble - wylicza wolontariusz Adam Zasadny.

  Wolontariusze poświęcają swój wolny czas i pieniądze. Część materiałów budowlanych pozyskali od sponsorów, resztę kupili sami, wydając z własnej kieszeni ok. 8 tys. zł.

  - To są mieszkania nieremontowane od kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu lat, warunki tam były straszne - mówi Łukasz Mrozek.

  Akcja „Pomaluj Świat” organizowana jest już od 13 lat. Zapoczątkował ją oleski Kościół Zielonoświątkowy, ale biorą w niej udział wszyscy chętni do pomagania, niezależnie od wyznania. Wolontariusze remontują nie tylko mieszkania, ale także szpitalne oddziały, domy dziecka itp.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal