Chcesz dostać podwyżkę? Darmowe szkolenie ułatwi sprawę

Akcja specjalna Opolskie dla biznesu zrealizowana we współpracy z OCRG
Już dziś (31.01) rusza projekt, dzięki któremu na podniesienie kwalifikacji możesz dostać nawet 9,5 tys. złotych. Bon szkoleniowy to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy rozglądają się za lepszą pracą, ale też dla tych, którzy zamierzają negocjować z szefem awans lub wyższą pensję. Na tym jednak nie koniec propozycji dla osób i firm, które stawiają na rozwój.

Gościem dzisiejszego programu Opolskie dla Biznesu jest Szymona Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. Porozmawiamy m.in. o bonach szkoleniowych dla dorosłych, które można dostać od dziś (31.01) w podlegającym samorządowi województwa Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. W puli jest 8 milionów złotych, pochodzących z unijnego projektu „Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe”. Warunkiem skorzystania ze wsparcia jest wybór takiego szkolenia, które zakończy się certyfikatem lub egzaminem, a więc faktycznie wpłynie na podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Z bonów szkoleniowych mogą skorzystać osoby dorosłe z Opolszczyzny, również te uczące się, studiujące lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Projekt potrwa do 30 września 2023 r. W jego ramach kwalifikacje ma podnieść co najmniej 750 osób. Więcej o tym, jak aplikować o przyznanie bonu powiemy w dzisiejszym odcinku Opolskie dla Biznesu.

W programie będzie też o innych formach wsparcia, przeznaczonych m.in. na dofinansowanie szkoleń i doradztwa dla firm oraz dofinansowanie do usług specjalistycznych (m.in. doradztwa prawnego, księgowego, pozyskiwania patentów, badań laboratoryjnych i innych.)

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.ocrg.opolskie.pl w zakładce „Projekty”. Można również zadawać pytania pisząc na adres: szkolenia@ocrg.opolskie.pl lub info@ocrg.opolskie.pl albo dzwoniąc na numer 77 40 33 660.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie