Chcesz pożyczyć pozabankowo? Oto, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach online na konto

Materiał informacyjny szybkagotowka.pl

Dzisiejsze czasy są pełne nieprzewidywalnych zdarzeń. Jesteśmy dzisiaj w dosyć nowej sytuacji, nie wiemy co przyniesie nam jutro. Jak będą wyglądały nasze finanse w czasie pandemii. Każdy nowy dzień sprawia, że musimy stawiać czoła nowym wymaganiom. Gdy pandemia skutecznie podkłada nam kłody pod nogi warto rozważać różne pomoce zewnętrzne. Pożyczka online na konto jest jednym z tych sposobów. Czasami nawet jednorazowy zastrzyk gotówki może postawić nas na nogi.

Dlaczego korzystamy z pożyczek?

Powodów jest tak naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszej sytuacji, od naszego wieku. Od tego, czy jesteśmy firmą, czy osobą fizyczną. Z pożyczek najchętniej korzystają osoby młode, jak możemy się domyślać są to osoby, które dopiero rozpoczynają swoje pierwsze pracę. Często są to umowy zlecenie, czy o dzieło. Z taką umową nie jest łatwo otrzymać kredyt w banku. Wtedy z pomocą przychodzą pożyczki online. Pożyczki są też często zaciągane na remonty, wakacje czy nowy sprzęt. Zdarzają się różne sytuacje losowe, chociażby nieprzewidziane leczenie dentystyczne. Czasami są sytuacje, że brakuje nam dosłownie kilkuset złotych, a kredyty w bankach zaczynają się od 1000 zł w górę. Wtedy z pomocą przychodzą tzw. „chwilówki”.

Fakty i mity na temat pożyczki

Wokół małych pożyczek krąży wiele legend. Każdy z nas coś kiedyś słyszał, ale nie do końca wie co i jak postrzegać takie małe kredyty. Dzisiaj rozwiążemy trochę wątpliwości. Zacznijmy od faktów, a potem przejdziemy do mitów.

FAKTY:

- pożyczkę naprawdę można dostać w 15 minut. Wbrew krążącym plotkom weryfikacja dokumentów nie trwa godziny, dwóch czy nawet całego dnia tylko cały proces zamyka się w tych kilkunastu minutach. Jest to związane z pełną automatyzacją. Firmy udzielające pożyczek są bardzo dobrze rozwinięte technologicznie. Mimo tego, że pożyczki są przyznawane bardzo szybko nie oznacza to, że osoba korzystająca z pomocy nie zostanie sprawdzona w rejestrach BIK, KRD i KRZ – wszystko jest weryfikowane.

- każdy dorosła osoba, która posiada obywatelstwo polskie, posiada konto w banku, nie ma zaległości w spłacie innych kredytów może ubiegać się o pożyczkę. Dodatkowo każda osoba musi posiadać telefon komórkowy i adres e-mail ale w dzisiejszych czasach raczej każdy z nas takie rzeczy posiada.

- kolejną ważną rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że możemy zaciągnąć tylko jedną taką pożyczkę (nie mylić z posiadaniem kredytów w innych bankach)

MITY:

- pierwszym mitem z którym się spotkałam jest to, że nie można pożyczki spłacić przed terminem. Jak już wspomniałam jest to nieprawdą, pożyczkę możemy spłacić w dowolnym momencie przed zakończeniem okresu kredytowania.
- „nie trzeba mieć własnego rachunku bankowego” – jest to kolejny topowy mit, aby ubiegać się o pożyczkę musimy mieć własne konto w banku,

- „firmy udzielające pożyczek są nieuczciwe.” Jest to chyba najbardziej bolesny mit dla firm, które zajmują się tą działalnością. To zdanie miało sens, ale 10 lat temu, gdy nie mieliśmy jasno uregulowanych przepisów. Na dzień dzisiejszy mamy chwaloną ustawę antylichwiarską, która nakłada na firmy pożyczkowe szereg zobowiązań przez co są wiarygodnym źródłem pozyskania pieniędzy.

Tylko nieudacznicy korzystają z chwilówek

Nie raz słyszałam bezpodstawne oskarżenia o osobach, które korzystają z pożyczek, że są niezaradne, zadłużone, nie starcza im do końca miesiąca, czy żyją tylko na kredytach. Wiele osób nie korzysta z tak tzw. „chwilówek” mimo tego, że ma potrzebę, lub się do tego nie przyznaje. Z obawy jak będą postrzegani przez społeczeństwo, przez najbliższych. Uważam, że najwyższa pora zerwać z tym stereotypem.

Według raportu z 2019 roku znaczna część osób korzystających z pożyczek posiada umowę o pracę, więc posiadają stabilne zatrudnienie. Została zauważona jeszcze jedna zależność – częściej z takiego finansowania korzystają osoby młode, co może być związane z tym, że osoby młode dużo czasu spędzają w Internecie i nie boją się nowoczesnych rozwiązań.

Czy pożyczka się opłaca?

Nie zawsze można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli będziemy nadużywać pożyczek możemy bardzo łatwo wpaść w spiralę długów. Jest to dosyć niebezpieczna zjawisko, które będzie potęgowało nasze problemy finansowe. Natomiast jeżeli będziemy korzystać z pożyczek mądrze. Będziemy mieć w niedalekiej przyszłości pieniądze na spłacenie pobranej pożyczki, a nie korzystanie z następnej to pożyczka online na konto będzie bardzo fajnym dodatkiem do naszego życia. Może nam zaoszczędzić dużo czasu i problemów związanych z pieniędzmi.

Dodaj ogłoszenie