Chciałabyś porozmawiać z psychologiem? Już niedługo ruszy darmowa infolinia

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
123rf
24 września wystartuje bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. Doświadczeni psycholodzy będą pełnili dyżury pod bezpłatnym numerem telefonu 800 909 444.

To pilotażowy projekt pn. „Kobieca infolinia – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”, realizowany w związku z pandemią i corocznym jesiennym obniżeniem nastroju.

Jesienne obniżenie nastroju dotyka około 10 proc. pacjentów i częściej dopada kobiety. W tym roku dodatkowym istotnym czynnikiem, który wpłynął na zwiększoną labilność emocjonalną jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. Eksperci ONZ alarmują, że w czasie pandemii wiele osób doświadcza uczucia niepokoju, który jest spowodowany izolacją społeczną, obawą przed zakażeniem, a także utratą członków rodziny. Na negatywne skutki psychologiczne narażone są bardziej kobiety (66 proc.respondentek). Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, już 24 września zostanie uruchomiony nowy projekt stworzony z myślą o tych, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą, wsparcia, czy pomocy w znalezieniu korzystnych rozwiązań dla bieżących problemów i trudności rodzinnych, zawodowych i osobistych.

Eksperci dyżurujący na infolinii to psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy oferują wsparcie w zakresie psychologicznym, terapeutycznym, rozwojowym m.in. w przypadku przeżywania silnego stresu, trudności wychowawczych, problemu radzenia sobie z trudnymi emocjami, czy doświadczania przemocy psychicznej i fizycznej.

- Nierzadko kryzys emocjonalny sprawia, że trudno jest samemu dostrzec najbardziej pomocne w danym momencie rozwiązania, prowadzi do samoobwiniania się za niepowodzenia i powoduje zachwianie równowagi psychicznej. Rozmowa z kimś, kto spojrzy na problem z innej perspektywy, obiektywnie, bez silnych emocji, może zmienić optykę i wskazać nowe możliwości radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Zadaniem eksperta jest również kierowanie osób korzystających z pomocy zdalnej do lokalnie działających specjalistów i instytucji wspierających w celu kontynuacji pomocy – mówi Agnieszka Górecka, wiceprezes Fundacji Edukacji Społecznej.

- Utrudniony dostęp do usług medycznych, izolacja, edukacja i praca zdalna to czynniki, które mogą wpłynąć na stan psychiczny kobiet w Polsce, co zresztą potwierdziło badanie „Szczęście i kobiecość w czasie zmian” przeprowadzone przez SW Research na zlecenie Gedeon Richter, w którym więcej niż 1/3 respondentek zasygnalizowała, że skutki przeciążenia i stresu, w naturalny sposób przekładają się na stan emocjonalny i mniej stabilny nastrój. Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, ponadto są doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – podkreśla Aneta Grzegorzewska Gedeon Richter Polska.

Od 24 września psycholodzy będą pełnili dyżury w poniedziałki (17.00 – 21.00) oraz w czwartki (10.00 – 14.00) pod bezpłatnym numerem telefonu 800 909 444.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska