Chciałbyś zamieszkać na osiedlu Opole-Winów? Ruszył nabór wniosków do OTBS

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Przewidywany czynsz za najem mieszkania wynosić będzie ok. 20,00 zł/m2 miesięcznie. Do tego dochodzić będą opłaty za media i inne usługi tj. woda, ścieki, ciepło, podgrzanie wody, itp.
Przewidywany czynsz za najem mieszkania wynosić będzie ok. 20,00 zł/m2 miesięcznie. Do tego dochodzić będą opłaty za media i inne usługi tj. woda, ścieki, ciepło, podgrzanie wody, itp. OTBS Opole
od poniedziałku, 28 listopada, będzie można składać wnioski o najem mieszkania w nowych budynkach Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na osiedlu w Opolu – Winowie.

Wnioski będą przyjmowane codziennie w dni robocze w biurze OTBS (ul. Hallera 9A, pon.-pt. w godz. 7.30-15.30) lub w Wydziale Lokalowym Urzędu Miasta Opola (ul. Ozimska 19) do 31 stycznia 2023 roku.

Druki wniosków oraz informacje o wymaganych dokumentach dostępne są na stronie internetowej OTBS http://otbs.opole.pl/do-pobrania/ bądź https://otbs.opole.pl/winow/ oraz Urzędu Miasta w Opolu.

Przewidywany czynsz za najem mieszkania wynosić będzie ok. 20,00 zł/m2 miesięcznie. Do tego dochodzić będą opłaty za media i inne usługi tj. woda, ścieki, ciepło, podgrzanie wody, itp.

O mieszkanie w budynku OTBS mogą ubiegać się osoby, które na dzień podpisania umowy najmu nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego (prawo własności) w Opolu.

Przed zawarciem umowy najmu wymagana będzie wpłata partycypacji w kosztach budowy lokalu wynoszącą około 2000 zł/m2 oraz kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu za lokal.

Mieszkania w nowych budynkach OTBS otrzymają osoby, które złożą wszystkie wymagane dokumenty, spełnią warunki formalne, a w procesie naboru zdobędą największą liczbę punktów według kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Opola LXCII/1136/22 z dnia 27 października 2022 r. Po 15 latach mieszkania będzie można nabyć na własność po cenach rynkowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska