Chrobry Basket Głuchołazy triumfuje po kapitalnej walce na trudnym terenie

Iwona Winnicka w akcji.
Iwona Winnicka w akcji. Oliwer Kubus
Po kapitalnie rozegranej końcówce ekipa z Głuchołaz dość niespodziewanie zwyciężyła w Krakowie 53:52.

Podopieczne Tadeusza Widziszowskiego w ostatnich pięciu minutach nie dały sobie bowiem rzucić żadnego punktu, a że same zdobyły ich osiem to pogoń od stanu 45:52 okazała się udana. Decydującego kosza zdobyła... 6 sekund przed końcem Marlena Deko. Jakby tego było mało, to jedyne jej trafienie w tym spotkaniu!

Zresztą to nie był jedyny emocjonujący okres w tym meczu bo był on niesłychanie wyrównany. Już po pierwszej kwarcie było wiadomo, że żadna drużyna nie ma zamiaru odpuścić. Tak też było w kolejnych bo koniec końców najwyższa przewaga z jaką jedna z ekip wygrała pojedynczą część meczu to trzy „oczka”.

Właśnie o tyle lepsze były przyjezdne w drugiej odsłonie, a że pierwszą krakowianki ostatecznie wygrały 10:8 to na przerwę nasz zespół schodził prowadząc jednym punktem (25:24)!

Po wyjściu z szatni obraz gry nie uległ zmianie, jednakże w ostatniej kwarcie miejscowe zaczęły budować sobie przewagę i wydawało się, że zwyciężą. Wtedy to jednak nastąpił, opisany na początku, kapitalny finisz głuchołazianek.

Co ciekawe mimo niskiego wyniku w Chrobrym Basket aż cztery zawodniczki zakończyły rywalizację z dwucyfrową liczbą punktów. Były to Marta Dobrowolska, Grażyna Witkoś (po 12), Iwona Winnicka (11) i Kinga Piędel (10).

AZS PK Kraków - Chrobry Basket Głuchołazy 52:53 (10:18, 14:17, 14:13, 14:15)
Chrobry:
Dobrowolska 12 (1x3), Witkoś 12, Winnicka 11 (1x3), Piędel 10 (2x3), Misiek 4, Deko 2, Kulak 2, Canert, Czarnecka, Majka. Trener Tadeusz Widziszowski.

Pozostałe wyniki: AZS AJP III Gorzów Wlkp. - AZS II Poznań 62:85, Grot Pabianice - AZS AJP II Gorzów Wlkp. 75:76, MUKS Poznań - Zagłębie Sosnowiec 72:81, Olimpia Wodzisław Śląski - Tęcza Leszno 52:69.