Co Polacy wiedzą o BIG?

Redakcja
Z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. wynika, że coraz większa część Polaków już wie, czym są biura informacji gospodarczej i jak działają.

Największą wiedzą na temat biur informacji gospodarczej mogą pochwalić się… dłużnicy czyli osoby, które posiadają zadłużenie.

To jeden z wniosków płynących z badania „Wiedza Polaków o biurach informacji gospodarczej i postawy wobec niespłaconych długów” przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC.

Blisko połowa dłużników posiada dobrą lub bardzo dobrą orientacją w temacie (47,8%).

Z obserwacji Rejestru Dłużników ERIF wynika, że właśnie ta świadomość skutków wpisania do BIG często decyduje o podjęciu przez dłużników kroków w kierunku spłaty zadłużenia.

Osoby, które otrzymają powiadomienia z ostrzeżeniem o wpisie do BIG, wiedzą, czego się spodziewać i starają się uniknąć tych konsekwencji szybko regulując zobowiązanie lub zawierając porozumienie z wierzycielem.

- Rejestr Dłużników ERIF jest skutecznym narzędziem prewencyjnym i - jednocześnie – elementem procesu windykacji – mówi Urszula Okarma, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A.

– Badania pokazują, że dłużników najbardziej motywuje do spłaty zadłużenia wyrok sadowy i egzekucja komornicza, ale także utrata zdolności kredytowej oraz utrata reputacji i wiarygodności. A te wiążą się bezpośrednio z wpisami do biur informacji gospodarczej. Obecność w takim rejestrze powoduje, że informacje o zadłużeniu są dostępne na rynku i utrudniają lub uniemożliwiają dłużnikom zaciąganie kolejnych zobowiązań i negatywnie wpływają na ich wizerunek - dodaje.

Badanie przeprowadzone na zlecenie Rejestru Dłużników ERIF potwierdza, że wpisanie do BIG jest postrzegane przez przeciętnego Polaka, jako poważna sankcja, która motywuje do spłaty długów.

Tak twierdzi 82% dłużników (zdecydowanie tak 40%, raczej tak 42%). Natomiast wśród ogółu konsumentów (nie tylko dłużników) BIGi postrzega w ten sposób w ten sposób 66,7% badanych.

W załączniku wyniki badań

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska