Cukierki przegrały z MUKS-em Poznań

Ałła Jurlagina (nr 4) z Cukierków miała problemy z powstrzymaniem Okeishy Howard. fot. Roman Baran
Po słabej grze Cukierki Odra przegrały pierwszy mecz w lidze. Nie sprostały ekipie z Poznania, w której prym wiodła Okeisha Howard.

Amerykańska rozgrywająca gości, mimo że "nie grzeszy wzrostem", bez problemów ogrywała nasze koszykarki, a kiedy przedostawała się pod kosz potrafiła trafić i wywalczyć jeszcze dodatkowy rzut wolny.

Cukierki grały wolno, bez pomysłu, zbyt szybko chciały zdobywać punkty, wykonując rzuty w 4-5 sek. akcji. Szwankowało też rozegranie, mały pożytek był też z centerki Jekatieriny Dworskiej. Z kolei poznańską młodzieżą, która imponowała wolą walki doskonale kierowała 41-letnia Ilona Mądra.

- W niedzielę namówiono mnie do gry - powiedziała Mądra. - Widziałam jaką ciężką pracę wykonały te dziewczyny przed sezonem i postanowiłam im pomóc.
W 3. min meczu MUKS prowadził już 9:3. Nie pomógł czas, który wziął trener Krzysztof Kubiak. Gry Cukierków nie uległa zmianie.

Także na początku drugiej kwarty brzeżanki nie potrafiły wstrzelić się do poznańskiego kosza, ale końcówka tej części meczu tchnęła nadzieję w serca kibiców. Kilka zbiórek i celnych rzutów zaliczyła Khaili Sanders i Cukierki doszły MUKS na 26:28. Ostatnie akcje były jednak lepsze w wykonaniu rywalek.

Cukierki Odra Brzeg - MUKS Poznań 61:75 (15:19, 13:16, 15:18, 18:22
Cukierki: Jurlagina 8 (2x3), Clyburn 19, Pułtorak 10 (1x3), Sanders 12, Cybulak 3, Dworska 5, Rzeźnik, Bachryj, Daniel 4, Kudłak. Trener Krzysztof Kubiak.
MUKS: Howard 18 (1x3), Harding 10, Mądra 12 (1x3), Antczak 12, Skobel 9, Durak 6, Rezler 3 (1x3), Mićków, Nieznalska 5 (1x3). Trener Iwona Jabłońska.
Sędziowali: Robert Aleksandrowicz (Lublin) i Robert Mordal (Gliwice). Widzów 450 .

- Moje zawodniczki nie realizowały przedmeczowej taktyki - stwierdził Kubiak. - MUKS zagrał nieźle w obronie, a my głupio w ataku, co powodowało straty i dawało MUKS-owi szansę na kontry. Super zawody zagrała Howard, a dla odmiany nasze rozgrywające nie poprowadziły zespołu.

W trzeciej kwarcie Cukierki próbowały rzutów za trzy, ale nic "nie chciało" wpaść do kosza. Rywalki też miały krótki przestój, po którym było już tylko 42:40 dla MUKS-u. Nieźle zagrała w tym okresie Sanders, ale też popełniała błędy.
Dwie trójki poznanianek pozwoliły powiększyć dystans, a w czwartej kwarcie nie dały sobie odebrać wygranej.