Cykle filmowe w kluczborskim kinie Bajka cieszą się dużą popularnością

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Kino Bajka w Kluczborku otwarto ponownie w październiku 2016 r.
Kino Bajka w Kluczborku otwarto ponownie w październiku 2016 r. Mirosław Dragon
Seanse z cyklu Kino Konesera, Kino Kobiet i Kino Religijne w kluczborskim kinie Bajka gromadzą pełną salę. Dystrybutorzy filmowi już komentują, że Kluczbork rządzi się własnymi prawami.

Odremontowano kino Bajka w Kluczborku działa od października 2016 r. Od stycznia oprócz normalnego repertuaru organizuje także cykle filmowe i to z wielkim powodzeniem.

Kino Konesera miało być organizowano raz na miesiąc.

- Mamy jednak pełne sale na seansach, do tego widzowie cały czas proponują nam tytuły filmów, które chcieliby obejrzeć, dlatego organizujemy Kino Konesera co dwa tygodnie - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, szefowa kina Bajka.

W ramach Kina Konesera wyświetlono już 5 filmów: „Ja, Daniel Blade” Kena Loacha, „Paterson” Jima Jarmuscha, „Milczenie” Martina Scorsese, zwycięzca tegorocznego Oscara „Moonlight” oraz „Powidoki”, ostatni film Andrzeja Wajdy.

Wielkim sukcesem okazało się też Kino Religijne. Wyświetlono w nim pierwszy film z wytwórni filmowej ojca Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam. Film „Zerwany kłos" o błogosławionej Karolinie Kózkównej okazał się frekwencyjnym sukcesem w Kluczborku. W 181-osobowej sali film obejrzało 184 widzów. Jak to możliwe?

- W naszym kinie jest kilka miejsc dla niepełnosprawnych, a na „Zerwanym kłosie" było kilka osób na wózkach inwalidzkich - wyjaśnia Katarzyna Juranek-Mazurczak.

Komplet widzów był także na pierwszym seansie z cyklu Kino Kobiet. Wyświetlono film „Dalida".

- Będziemy dalej organizować cykle: Kino Konesera co dwa tygodnie, Kino Kobiet co miesiąc, a Kino Religijne, jak będzie ciekawy film - zapowiada Katarzyna Juranek-Mazurczak.

Wiadomo już, że następnym seansem w Kinie Religijnym będą „Ślady stóp" o 1000-kiometrowej pielgrzymce do sanktuariów w Hiszpanii.

Na ambitnych filmach w kinie Bajka często frekwencja jest większa niż na komercyjnych tytułach.
- Dystrybutorzy filmowi mówią już, że Kluczbork rządzi się własnymi prawami - śmieje się szefowa kina Bajka.

Ciekawostką jest, że w cyklach filmowych pomagają wolontariusze. Kino Konesera prowadzi Kamil Witkowski (który jest też autorem strony internetowej Bajki), Kino Kobiet współprowadziła Małgorzata Marzec, profil Bajki na Facebooku prowadzi Tomasz Herbeć.

Oprócz seansów filmowych kino Bajka ma też scenę teatralną i muzyczną.

Najbliższymi spektaklami będą: „To mało powiedziane" Teatru Improwizacji z Opola (1 kwietnia) oraz „Pasja" Teatru A z Gliwic (11 kwietnia w Wielką Środę).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska