Czas na IV etap odmrażania sportu. Można biegać, jeździć na rowerze i grać sparingi

Łukasz Baliński
Łukasz Baliński
Łukasz Baliński
Ruszył już czwarty etap odmrażania polskiego sportu. Tym razem zyskuje społeczność amatorska tej części naszego życia, także z uwzględnieniem piłkarzy. Kluby z niższych lig oraz drużyny młodzieżowe mogą trenować bez większych ograniczeń i rozgrywać już mecze towarzyskie!

Warto odnotować, iż od 4 maja przedstawiciele takich zespołów mogli rozpocząć treningi i przez praktycznie kolejna dwa tygodnie pracowali w małych grupach, liczących maksymalnie sześć osób. Następnie przeszli na trenowanie już w większych zespołach, wszak na pełnowymiarowym boisku mogło przebywać 22 zawodników, a jeśli ktoś korzystał tylko z połowy boiska to tylko na tej powierzchni było pozwolenie dla 16 graczy. Z kolei na boiskach szkolnych, w tym na tzw. Orlikach, mogło przebywać jednocześnie 14 zawodników.

Do tego wraz z nowym rozporządzeniem można już korzystać z szatni, co oznacza, że sportowiec nie musi przyjeżdżać gotowy na zajęcia i wracać do domu od razu po ich zakończeniu. Niemniej cały czas w tych miejscach trzeba zachować należyte środki ostrożności.

Ponadto zgodnie z rozporządzeniem gospodarz obiektu jest zobowiązany do dezynfekcji szatni i węzłów sanitarnych, jak również ma obowiązku zapewnienia takowych środków, jak również do sprzętu sportowego. Sami uczestnicy z kolei cały czas muszą dezynfekować ręce po wejściu na obiekt i kiedy będą z niego schodzili. Co ważne musi być także utrzymana przerwa pomiędzy grupami treningowymi, a ta liczyć ma kwadrans.

Trwa głosowanie...

Czy uprawiasz już sport w pełni?

Przypomnijmy, iż od 19 czerwca kibice będą mogli wrócić na obiekty sportowe, aczkolwiek możliwe będzie wpuszczanie tylko ich określonej liczby - mianowicie do 25 procent jego pojemności.

- Za piłką nożną idzie cały sport i wkrótce kibice będą mogli pojawić się na wszystkich wydarzeniach sportowych - nie kryje Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. - Aktywność fizyczna jest ogromnie ważna dla naszego zdrowia. W czasie pandemii odgrywa ona ogromną rolę, jeśli chodzi o poprawę naszego samopoczucia, dlatego także w sporcie znosimy większość obostrzeń, które dotychczas obowiązywały - dodaje.

W związku z tym już od minionej soboty podczas uprawiania sportu na otwartej przestrzeni (np. bieganie czy jazda na rowerze) nie trzeba zakrywać ust i nosa, pod warunkiem, że zachowujemy dwa metry odstępu od innych. Możliwa jest także organizacja wydarzeń sportowych do 150 osób, choć na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, nie będzie także obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane.

Na 6 czerwca natomiast zaplanowane jest otwarcie basenów, klubów fitness i siłowni oraz zniesienie wcześniejszych obostrzeń.

Pod poniższymi linkami możesz sobie przypomnieć jak to było jeszcze całkiem niedawno temu…

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska