Czekanie na rywala

Taw
Zwycięstwem w Łodzi zespół AZS-u Politechniki Opolskiej zapewnił sobie trzecie miejsce przed fazą play off. * AZS Politechnika Łódź - AZS Politechnika Opole 83:93 (27:29, 18:15, 10:21, 28:28) Opole: Jankowski 32, Plutka 22, Trytek 11, Lorenc 9, Włodowski 7, Michalak 3, Olbiński 3, Wesołowski 3, Poprawski 3, Czmiel, Franek. Trener Dariusz Nawarecki

Na własnym parkiecie opolanie pokonali przedostatnią drużynę ligi różnicą 30 pkt. Dlatego do rewanżu wyszli chyba nie w pełni zmobilizowani, natomiast gospodarze zagrali bardzo ambitnie. W I kwarcie obie drużyny postawiły na atak, a o wygranej opolskiej drużyny zadecydowała III kwarta, w której jej zawodnicy zagrali dobrze w obronie. Dobrze zaprezentowali się zmiennicy, zaliczając kolejne trójki.
W lidze pozycję lidera stracił natomiast po porażce w Toruniu prowadzący od początku sezonu AZS AR Lublin.
W sobotę o godz. 15.00 w sali II LO opolanie zagrają z AZS AŚ Kielce i czekać będą na zespół, który zajmie 6. pozycję.