Jan Michał Stępkowski jest od środy nowym dyrektorem opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.

 

Jan Stępkowski (55 lat) mieszka w Otmuchowie, od 2008 roku był prezesem gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Od trzech kadencji jest radnym powiatowym.

 

W 2010 i 2014 roku startował do rady z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Choć należy do PiS, nieformalnie jest związany z Patrykiem Jakim, opolskim posłem Solidarnej Polski i obecnym wiceministrem sprawiedliwości.

SP kieruje Zbigniew Ziobro, a Jaki jest szefem tej partii na Opolszczyźnie. W ostatnich wyborach kandydaci Solidarnej Polski startowali z list PiS, w ramach koalicji partii prawicowych.

 

Nieoficjalnie wiemy, że to obecny wiceminister sprawiedliwości z Opola zabiega o stanowiska w administracji i rządowych agencjach dla swoich ludzi.

W radzie powiatu nyskiego jest także syn Jana Stępkowskiego, 29-letni Paweł, który jest równocześnie etatowym członkiem zarządu powiatu.

Brat Jana Stępkowskiego Józef był posłem Samoobrony w latach 2005- 2007.

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest państwową instytucją powołaną do rozdzielania dotacji unijnych, przeznaczonych na wsparcie rolnictwa.