CZŁOWIEK ROKU 2016 |Głosowanie zakończone! Mamy zwycięzców!

AG
Doceniliście osoby, które w minionym roku zasłużyły się dla naszej lokalnej społeczności. Zakończyliśmy głosowanie na kandydatów do tytułu Człowiek Roku 2016 w kategoriach kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność oraz biznes.
W finale, w każdej z czterech kategorii plebiscytu brali udział zwycięzcy z pierwszego, powiatowego etapu plebiscytu. Kandydaci zachowali wszystkie zdobyte dotychczas głosy.

Zobacz wyniki i instrukcję głosowania.

Wybierz kategorię plebiscytu:

**Kultura

Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes**

Zobacz wyniki głosowania w pierwszym etapie plebiscytu

Noworoczny okres to czas podsumowań i rankingów. Chcemy nagrodzić osoby, które w 2016 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, postaci, które osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swojej lokalnej, opolskiej społeczności.

Nasi Czytelnicy wybrali laureatów osobno w Opolu oraz w każdym z 11 powiatów województwa opolskiego.

POKAŻCIE NAM SWOICH BOHATERÓW

Czytelnicy Nowej Trybuny również zgłosili kandydatów do każdej z powyższych kategorii

- Człowiek Roku to rozwinięcie naszego trwającego już dwie dekady plebiscytu Złote Spinki – mówi Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej i portalu nto.pl. – Różnica polega na tym, że Spinki przyznaje kapituła, a tytuł Człowieka Roku - sami Czytelnicy. To Państwo zagłosujecie na Opolan, którzy poświęcają się pracy dla dobra swoich małych społeczności. Robią to często bez rozgłosu, z dala od blasku fleszy. Tym bardziej warto docenić ich na forum regionu.

W piątek, 3 lutego na łamach tygodników powiatowych dołączanych do magazynowego wydania nto przedstawiliśmy kandydatów nominowanych przez redakcję i rozpoczęliśmy głosowanie. Nominacje Czytelników były przyjmowane do wtorku, 14 lutego i podlegały akceptacji redakcji NTO.

TO WY WYBIERACIE!
Nasi Czytelnicy wybierają laureatów osobno w Opolu oraz w każdym z 11 powiatów województwa opolskiego.

Głosowanie w powiatach trwało do 28 lutego. Laureaci w każdej kategorii plebiscytu, w Opolu i wszystkich powiatach, zdobędą tytuły Człowieka Roku Powiatu oraz wzieli udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym - zachowując dotychczas zdobyte głosy - walczyli o tytuł Człowieka Roku Opolszczyzny 2016.

ZŁOTA SPINKA

Spośród wszystkich nominowanych kapituła wybrała również osoby, które otrzymały nominacje do nagrody NTO Złota Spinka (kapituła wskazała również własnych kandydatów). Tę nagrodę wręczymy wybitnym opolanom już po raz 20. 7 czerwca o godz. 17.00 rozpocznie się gala Człowieka Roku i Złotej Spinki, podczas której laureaci odbiorą piękne statuetki powiatowe i wojewódzkie. Kilka dni później do całego nakładu „nto” zostanie dołączony dodatek prezentujący laureatów plebiscytu.

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska