Człowiek Roku w Opolu i powiecie opolskim - wyniki po II tygodniu głosowania

Magdalena Żołądź
Magdalena Żołądź
Statuetki projektu Andrzeja Czyczyły powędrują do wojewódzkich zwycięzców plebiscytu.
Statuetki projektu Andrzeja Czyczyły powędrują do wojewódzkich zwycięzców plebiscytu. Magdalena Żołądź
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Sprawdźcie, kto dołączył do plebiscytu, głosujemy do 28 lutego.

Przyjmowanie zgłoszeń od Czytelników zakończyliśmy 14 lutego. Od ubiegłego tygodnia lista naszych kandydatów mocno się rozrosła, w niektórych kategoriach zmienili się także liderzy.
By dokładnie zapoznać się z sylwetkami nominowanych, należy wejść na stronę nto.pl/czlowiek - tam także znajdziecie aktualizowane na bieżąco wyniki oraz szczegółowe informacje z prefiksami, dzięki którym będziecie mogli zagłosować na swoich faworytów.

Głosowanie w powiatowym etapie plebiscytu Człowiek Roku 2016 potrwa do 28 lutego. Laureaci w każdej kategorii zdobędą tytuły Człowieka Roku 2016 w Opolu oraz w powiecie opolskim. Dodatkowo, na początku marca, zwycięzcy z wszystkich powiatów w regionie i z Opola wezmą udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym - zachowując dotychczas zdobyte głosy - powalczą o tytuły Wojewódzkiego Człowieka Roku 2016.

Dziś sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w Opolu i powiecie opolskim po dwóch tygodniach głosowania.

W niektórych kategoriach liderzy się nie zmienili - tylko przybyło im głosów na koncie - na przykład niezachwianą na razie pozycję ma w kategorii Biznes Mariusz Jańczuk, prezes biura podróży Itaka, nominowany za pierwsze miejsce w rankingu biur podróży w Polsce w 2016 roku (266 głosów).

Świetnie sobie także radzi liderka kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Joanna Lewandowska-Myśliwiec, założycielka fundacji Ludzie Serca, od ubiegłego tygodnia jeszcze bardziej umocniła swoją pozycję i z 210 głosami na koncie wciąż zajmuje pierwsze miejsce. Do gry weszła natomiast ekolog i aktywistka Krystyna Słodczyk, która „wskoczyła” na drugie miejsce.

Zacięty bój o pierwsze miejsce trwa w dwóch pozostałych kategoriach.

W Kulturze Paweł Szajda, właściciel Akademii Tańca Maestro, wyprzedza jednym głosem (106 gł.) Jarosława Wasika, dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki.

Z kolei w kategorii Samorządność i społeczność lokalna prezydent Arkadiusz Wiśniewski odzyskał prowadzenie (175 gł) po tym, jak wczoraj wyprzedził go Marcin Ociepa.

Opole

Kultura
1. Paweł Szajda
2. Jarosław Wasik
3. Jędrzej Skiba

Działalność społeczna
i charytatywna
1. Joanna Lewandowska-Myśliwiec
2. Krystyna Słodczyk
3. Ks. Jerzy Kostorz

Samorządność i społeczność lokalna
1. Arkadiusz Wiśniewski
2. Marcin Ociepa
3. Tomasz Wróbel

Biznes
1. Mariusz Jańczuk
2. Jakub Krok i Paweł Krok
3. Krzysztof Drynda

W powiecie opolskim sporo głosów w kategorii Kultura zyskał Piotr Szafrański, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie (79 gł.) W Biznesie świetnie sobie radzi Paweł Jaglo, właściciel restauracji Antek w Źlinicach (177 gł.)

Najgorętszą kategorią w głosowaniu w naszym powiecie pozostaje Samorządność i społeczność lokalna. Dwóch kandydatów mocno wybiło się w głosowaniu i toczy bój o Wasze poparcie i głosy. Na razie prowadzi Rafał Kampa, lider komitetu „Tak dla samorządności” nominowany za budowanie aktywności obywatelskiej w obronie jedności gminy Dobrzeń Wielki (311 głosów). Tuż za nim jest Mirosław Wieszołek, sołtys Szczedrzyka, nominowany za integrację lokalnej społeczności (310 głosów).

powiat opolski

Kultura
1. Piotr Szafrański
2. Piotr Długosz
3. Roman Bereźnicki

Dział. społeczna
1. Elżbieta Bereźnicka
2. Tomasz Józef Juros
3. Jan Czech

Samorządność
1. Rafał Kampa
2. Mirosław Wieszołek
3. Krzysztof Kleszcz

Biznes
1. Paweł Jaglo
2. Michał Tomechna
3. Joanna Kardasińska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska