Czterech gwardzistów grało w reprezentacji

Juniorzy pokonali dwukrotnie Finów.
Juniorzy pokonali dwukrotnie Finów. zprp.pl
Juniorska kadra narodowa piłkarzy ręcznych dwukrotnie w meczach towarzyskich okazała się lepsza od rówieśników z Finlandii. Spisały się nabytki Gwardii Opole.

Na konsultację szkoleniową i dwa mecze powołanych zostało czterech graczy młodego pokolenia, którzy w najbliższych sezonach będą reprezentowali barwy występującej w PGNiG Superlidze Gwardii Opole. Trener Dariusz Tomaszewski, któremu pomaga Michał Skórski z Gwardii, powołał rozgrywającego Macieja Zarzyckiego, bramkarza Dawida Skrzypczyk i skrzydłowego Michała Milewskiego (wszyscy ostatnio SMS Gdańsk) oraz kołowego Jana Klimkowa (Olimp Grodków).

Cała czwórka zaprezentowała się z dobrej strony i przyczyniła się do dwóch triumfów biało-czerwonych. W pierwszym starciu w Ostródzie nasz zespół wygrał 37-34, choć w 12. minucie przegrywał z Finami 6-10. Od tego momentu młodzi Polacy wzięli się do pracy i nie tylko odrobili straty, ale na przerwę do szatni schodzili z zaliczką dwóch trafień (18-16). W drugiej połowie dwa razy „odskoczyli” na sześć goli i wygrali. Klimków zdobył 2 bramki, Zarzycki - 5, a Milewski 2.

W drugim meczu podopieczni Tomaszewskiego pokonali rywali 38-31. Od stanu 7-7 w 12. minucie zanotowali siedem trafień i doprowadzili do stanu 14-7 i tak naprawdę losy spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść w 9 minut. Co prawda Finowie nie zamierzali się poddawać i kilkakrotnie zmniejszyli dystans dzielący obie ekipy do dwóch “piłek”, ale decydujące słowo należało do Polaków. Dla nich pięć trafień zanotował Klimków, Zarzycki 4, a bez udanej próby został Milewski. W dwumeczu najlepszym strzelcem biało-czerwonych był z kolei Piotr Jarosiewicz - autor 15 goli.