Cztery medale juniorów na mistrzostwach Polski

Taekwondo olimpijskie to bardzo efektowna dyscyplina
Taekwondo olimpijskie to bardzo efektowna dyscyplina Sławomir Jakubowski
Podczas zmagań w Puławach przedstawiciele Opolskiego Klubu Taekwondo zdobyli jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Świetnie w mistrzostwach juniorów wypadła Zuzanna Bereźnicka, która wygrała w kategorii do 46 kg. Drugie miejsca wywalczyli Piotr Zieliński i Kacper Redka, odpowiednio w kat. do 78 kg i powyżej 78 kg. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Dawid Wiśniewski do 45 kg.

Piąte lokaty zajmował kwartet: Rafał Badura (51 kg), Paweł Junik i Damian Perz (obaj 55kg) oraz Mateusz Rozwód (63 kg).

Dla Bereźnickiej był to trzeci złoty medal mistrzostw Polski i pierwszy w kategorii juniorów. To umocniło ją na prowadzeniu w rankingu tej kategorii wiekowej co znacznie zwiększa jej szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy.

- Ogólnie start wszystkich uznać należy za bardzo udany - zaznacza trener OKT Łukasz Rewieński. - Każdy dał z siebie wszystko co mógł. Pewnie, że szkoda przegranych walk jednym punktem, ale takie porażki determinują nas do jeszcze cięższej pracy. Rok przygotowań został właśnie zakończony, teraz chwilę odpoczniemy i trzeba wejść w kolejne zmagania.

Przed przedstawicielami OKT jeszcze dwa starty w Pucharze Polski w Kórniku w czerwcu i w Warszawie we wrześniu.