Cztery medale naszych lekkoatletów na mistrzostwach Polski młodzików

Archiwum prywatne
Karolina Nowak (Juvenia Głuchołazy) zdobyła dwa srebrne medale w biegach przez płotki. archiwum prywatne
Dwa razy na podium stawała Karolina Nowak z Juvenii Głuchołazy.

Impreza dla najlepszych 15-latków w kraju odbyła się w Słubicach. Nie zabrakło na niej oczywiście reprezentantów Opolszczyzny. Startowali oni z powodzeniem, cztery razy zajmując miejsce na podium.

Dwa razy udało się to Karolinie Nowak z Juvenii Głuchołazy. Podopieczna trenera Jana Satory była druga na 100 metrów przez płotki z czasem 14,49 sek. To jej nowy rekord życiowy. Do złota zabrakło bardzo niewiele, bo zaledwie 0,04 sek. O tyle szybsza była Klaudia Siciarz (AZS Kraków). Zawodniczka Juvenii srebrny medal zdobyła też na 300 m przez płotki i w tej konkurencji czasem 44,91 sek. też pobiła rekord życiowy. Do zwyciężczyni - Zofii Praczukowskiej (Sprint Warszawa) straciła 0,69 sek.

Srebrny medal zdobył również w pchnięciu kulą Marcin Patyk (Podium Kup). Wynikiem 16,47 m pobił on rekord życiowy, a wygrał z nowym rekordem kraju młodzików wynoszącym aż 19,24 m Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno).

Czwarty medal - brązowy wywalczył Maciej Chmielewski (Podium Kup) w sześcioboju. Wynikiem 3453 pkt pobił on rekord życiowy. Piąty w tej konkurencji był Marek Strzelczyk (Juvenia, 3278 pkt.).]

Na piątych pozycjach uplasowały się ponadto: Anna Szymkowicz (Juvenia, bieg na 300 m, czas 41,66 sek.) i Natalia Cisicka (Podium, pchnięcie kulą, 11,61 m). W pchnięciu kulą startowała też inna zawodniczka klubu z Kup - Marcelina Piastowska, która była siódma (11,44 m). Siódma była też sztafeta Podium na 4x100 m w składzie: Maciej Chmielewski, Mateusz Konieczny, Tobiasz Sztucki i Mariusz Werner.