Cztery punkty naszych II-ligowych siatkarzy

Archiwum
Atakuje Przemysław Jeton z AZS-u Opole.
Atakuje Przemysław Jeton z AZS-u Opole. Archiwum
AZS Politechnika Opole przegrał 2:3 w Tychach, a Juvenia Głuchołazy pokonała 3:1 Spodek Katowice.

Stawiani w roli faworyta zawodnicy Nascon Tychy chyba zlekceważyli akademików z Opola, którzy od pierwszej piłki postawili na ostrą zagrywkę i unikanie własnych błędów. Miejscowi w I partii prowadzili kilka razy, ale w decydującym momencie nie potrafili oszukać bloku opolan i zatrzymać ich kontr. W drugim secie opolanie utrzymywali pięciopunktową przewagę. Miejscowi zaczęli grać od koljnej odsłony. W trzecim trwała jeszcze walka, ale kolejne dwa sety należały do gospodarzy bezapelacyjnie.

TKS Nascon Tychy - AZS Politechnika Cementownia Odra Opole 3:2 (-25, -17, 22, 17, 2)
AZS: Gibek, Hernik, Kowalczyk, Dzikowicz, Raca, Swodczyk, Łucki (libero) - Jeton, Frąc, Fijałek.

Zespół Juvenii Wakmet Głuchołazy po wygranej i porażce we własnej hali rozegrał pierwszy mecz wyjazdowy. W Katowicach zmierzył się z tamtejszym Spodkiem. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, ale dostarczyło wielu emocji, głównie "niezdrowych" za sprawą sędziów, którzy mylili się w obie strony. Więcej atutów czysto siatkarskich mieli nasi zawodnicy, którzy w decydujących momentach lepiej przyjmowali i bronili, a w efekcie mieli szansę na kontrataki.

Spodek Katowice - Juvenia Wakmet Głuchołazy 1:3 (-20, 22, -21, -22)
Juvenia: Barciak, Jamrozowicz, Borecki, Matyszczak, Pajda, A. Olejniczak, Born (libero) - Malina, Pilichowski, Wróbel, Nalborski, Nowak.