Cztery złote medale w dorobku

Najlepsi wśród najmłodszych: Klaudia Kronburg i Jakub Nalepa z Juvenii Głuchołazy www.juveniaglzy.pl.tl
W Korfantowie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa w biegach przełajowych w kategorii dzieci, młodzików i seniorów.

W zawodach startowali reprezentanci 20 klubów z województw opolskiego i śląskiego. Wzięło w nich udział ponad 150 osób. Z Opolszczyzny byli przedstawiciele: Juvenii Głuchołazy, MGOKSiR Korfantów, MUKS Gim 2 Nysa, Zawiszy Stara Kuźnia, Kotwicy Brzeg, Podium Kup i MOS Opole.

Znakomicie spisali się reprezentanci Juvenii Głuchołazy w najmłodszej kategorii (rocznik 2002 i młodsi). Wśród dziewcząt w gronie 26 startujących triumfowała Klaudia Kronburg, a wśród 22 chłopców zwyciężył Jakub Nalepa.

Kronburg na dystansie 1000 metrów miała czas 3,40 min. Tuż za nią na metę przybiegła Julia Pyrak (GOKiS Panki - 3,42),a trzecia była Aniela Kula (MOS Dąbrowa Górnicza - 3,47). Tuż za podium na 4. pozycji uplasowała się Martyna Gorszczuk (Kotwica Brzeg - 3,48), a piąta była Nina Barcik (MUKS Gim 2 Nysa - 3,54). W czołowej dziesiątce były jeszcze trzy zawodniczki klubu z Nysy. Ósmą pozycję zajęła Zuzanna Żukowska, dziewiątą Martyna Tarnowska, a dziesiątą Julia Barcik (wszystkie czas 4,03 min).

Nalepa z kolei na dystansie 1000 metrów wygrał w sposób bardziej zdecydowany niż jego klubowa koleżanka. Miał on czas 3,30 min, a drugi na mecie Norbert Hajduk (Chromik Mysłowice) stracił do niego dziewięć sekund. Na 4. miejscu finiszował Maciej Ryszewski (MUKS Gim 2 Nysa - 3,47), ale do medalu mu zabrakło dość sporo bo stracił siedem sekund do trzeciego na mecie Jakuba Holeczka (MKS Bytom). W najlepszej dziesiątce było jeszcze czterech zawodników z naszego regionu: 6. Gracjan Figura (MGOKSiR Korfantów - 3,52), 7. Maksymilian Gandziarowski (Juvenia Głuchołazy - 3,53), 8. Szymon Smolnicki (MGOKSiR - 3,54) i 9. Kacper Łącki (Juvenia - 3,58).

W starszych rocznikach młodzieżowych już tak dobrze przedstawicielom Opolszczyzny nie poszło. Na 1500 m młodziczek (rocznik 2000-01) żadnej naszej zawodniczki nie było w dziesiątce. Na 2500 m w tej samej kategorii wiekowej 8. lokatę zajęła Daria Baranowska (MUKS Gim 2 Nysa, czas 10,31 min). Wśród młodzików (rocznik 2000-01) na 2000 m 8. finiszował Rafał Polak (MOS Opole - 7,42), a 10. Paweł Wysowski (MGOKSiR Korfantów - 7,58). Wśród młodzików na dystansie 3000 m Jakub Jaworski (Juvenia Głuchołazy) z czasem 11,45 min zajął 5. pozycję. Do podium zabrakło mu sporo, bo 15 sekund. W dziesiątce byli też trzej zawodnicy klubu z Korfantowa. Konrad Topolnicki zajął 8. miejsce (czas 12,49 min), Dominik Ludwig był 9. (12,56), a Rafał Grzech 10. (13,26).
Reprezentanci klubu z Korfantowa zdominowali rywalizację w biegu otwartym (rocznik 1999 i starsi). Wśród kobiet na dystansie 2000 m zdecydowanie wygrała doświadczona i utytułowana Barbara Niewiedział z czasem 7,31 min.. O prawie pół minuty wyprzedziła ona Patrycję Kapałę (Płomień Sosnowiec). Czwarta była Kamila Ponikiewska (Juvenia Głuchołazy, czas 8,09), która straciła trzy sekundy do Sary Tytko (MKS Bytom). Na 5. pozycji uplasowała się Karolina Nowak (Juvenia - 9,13), 6. była jej koleżanka klubowa Anna Szymkowicz (9,22), a 7. Emilia Klampko (MGOKSiR Korfantów - 9,33).

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 3000 m o zwycięstwo zaciętą rywalizacje stoczyli dwaj zawodnicy MGOKSiR-u. Wygrał Paweł Krawczuk (czas 10,48 min), który o dwie skundy wyprzedził Piotra Piotrowskiego. Trzeci finiszował Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała - 11,04). Kolejne lokaty zajęli: Dawid Kijaszek (Juvenia - 11,48), Filip Buhert (Juvenia - 11,49), Przemysław Olszewski (Zawisza Stara Kuźnia -12,04), Mateusz Schneider (Juvenia - 12,19), Marek Strzelczyk (Juvenia - 13,09) i Mateusz Sydor (Kotwica Brzeg - 13,25).