Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak długo można będzie jeździć hulajnogami po Nysie?

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Koszt usługi to 2,70 za odblokowanie i 79 groszy za minutę jazdy.
Koszt usługi to 2,70 za odblokowanie i 79 groszy za minutę jazdy. Tier
Deszcz, śnieg, wiatr to niezbyt sprzyjające warunki do tego by jeździć po mieście rowerem lub hulajnogą. W związku z tym elektryczne jednoślady znikają z na sezon jesienno-zimowy z ulic wielu miast. Jak będzie w Nysie?

Kilka dni temu gmina Otmuchów poinformowała swoich mieszkańców o tym, że w związku z nadchodzącym okresem jesienno-zimowym oraz kwestiami bezpieczeństwa operator zabiera hulajnogi z miasta. Jak będzie w Nysie?

Jak poinformował nas TIER E-hulajnogi w Nysie będą operować tak długo jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe, czyli do czasu aż spadnie śnieg lub pojawi się lód na ulicach. Ale nawet wtedy będą to raczej czasowe wyłączenia usług, aż do poprawy aury.

Użytkownicy w Nysie będą mogli cieszyć się hulajnogami cały rok z ewentualnymi małymi przerwami ze względu na pogodę i warunki drogowe.

Przypomnijmy: hulajnogi pojawiły się w Nysie w połowie wakacji. Na początku urządzeń było 130, ale liczba ta zmienia się w zależności od potrzeb mieszkańców.

Urządzenia można znaleźć w głównych punktach miasta m.in. przy Wieży Ziębickiej, przy skateparku, Hali Nysa, Dekadzie, a nawet w Skorochowie.
Dodatkowo urządzenia można też wyśledzić przy pomocy aplikacji TIER.

Koszt usługi to 2,70 za odblokowanie i 79 groszy za minutę jazdy. W celu wypożyczenia hulajnogi należy zainstalować aplikację Tier i założyć konto.

Ciekawostki:

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez organizację Mobilne Miasto, e-hulajnogi są dostępne aż w 149 miejscowościach w Polsce – to blisko dwa i pół razy więcej w porównaniu do zeszłego roku. Natomiast pod względem podaży pojazdów rodzimy rynek sharingu e-hulajnóg urósł w ciągu roku o 92 proc. do poziomu ponad 72 tys. jednośladów.


Biorąc pod uwagę cały rynek sharingowej mikromobilności w Polsce, tj. współdzielone rowery, e-hulajnogi i e-skutery o łącznej podaży blisko 96 tys. pojazdów, wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych stanowią jego trzy czwarte (blisko 76 proc.). Z każdym kolejnym rokiem oferta ta staje się też coraz liczniejsza i dociera do coraz większej liczby miejscowości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glucholazy.naszemiasto.pl Nasze Miasto