Czy jedzenie mięsa jest dla nas szkodliwe? Weganin Ryszard Piotr: Wchłaniamy dużo szkodliwych substancji [GOŚĆ NTO]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Jedząc mięso wchłaniamy wiele szkodliwych substancji - twierdzi weganin Ryszard Piotr
Jedząc mięso wchłaniamy wiele szkodliwych substancji - twierdzi weganin Ryszard Piotr Pixabay
- Weźmy sobie takiego goryla, ssaka naczelnego, z którym jesteśmy bardzo blisko spokrewnieni. To zwierzę od czasu do czasu zje sobie jakiegoś pędraka, ale poza tym odżywia się tylko roślinami. To gorylowi wystarczy, aby być dziesięciokrotnie silniejszym od człowieka. I nie potrzebuje do tego mięsa - mówi Ryszard Piotr, weganin i trener zdrowia z Opola.

Ryszard Piotr od 17 lat jest weganinem. Podkreśla, że z jedzenia mięsa zrezygnował z powodów empatycznych. - Postanowiłem przestać przyczyniać się do cierpienia zwierząt - mówi.

Zaznacza, że pomimo tego nie stracił siły oraz sprawności fizycznej. - Panuje błędne przekonanie, że masę mięśniową buduje się na bazie białek zwierzęcych. To bzdura! Różne formy białek są obecne w roślinach. I już one nam w zupełności wystarczą - przekonuje.

- Nie musimy zjadać zwierząt, by pozyskiwać białka dla naszego organizmu. Weźmy sobie takiego goryla, ssaka naczelnego, z którym jesteśmy bardzo blisko spokrewnieni. To zwierzę od czasu do czasu zje sobie jakiegoś pędraka, ale poza tym odżywia się tylko roślinami. I to gorylowi wystarczy, aby posiadać i budować potężną masę mięśniową, za sprawą której jest nawet dziesięciokrotnie silniejszy od człowieka - argumentuje Ryszard Piotr.

Zaznacza, że jedząc mięso wchłaniamy wszystko, co jadły zwierzęta na naszych talerzach. - Te w hodowlach przemysłowych często pakowane są paszami modyfikowanymi genetycznie. Skala skutków zastosowania takich pasz dopiero jest badana. I ostatnie wyniki wskazują, że skutkuje to występowaniem guzów rakowych. Wszystko dlatego, że nasze organizmy nie odczytują tych substancji, ponieważ nasi przodkowie nie przekazali nam na to sposobu. Nie mieli jak, bo pasze GMO to sztuczny wytwór - mówi.

Dlaczego weganie nie jedzą też produktów odzwierzęcych? Czy przygotowywanie potraw wegańskich wymaga sporo zachodu oraz jest kosztowne? O tym w programie "Gość nto".

Białko roślinne jest korzystne dla zdrowia i wspiera utrzymanie prawidłowej masy ciała. Według zaleceń powinno być składnikiem codziennej diety. Włączenie do posiłków większej ilości roślinnych źródeł protein nie jest przy tym trudne, jeśli do dyspozycji ma się tyle pysznych produktów.Sprawdź 15 najbardziej polecanych źródeł roślinnego białka, które posmakują nie tylko weganom!Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Gdzie jest białko roślinne? Najlepsze produkty bogate w biał...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska