Dali z siebie wszystko

  Dali z siebie wszystko

  Jan

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Teatr Autopsji wywalczył główną nagrodę szkolnych konfrontacji.

  Teatr Autopsji wywalczył główną nagrodę szkolnych konfrontacji.

  Zakończyły się VII Szkolne Konfrontacje Teatralne, organizowane w II LO w Opolu.
  Teatr Autopsji wywalczył główną nagrodę szkolnych konfrontacji.

  Teatr Autopsji wywalczył główną nagrodę szkolnych konfrontacji.

  Szkolne konfrontacje organizowane są co roku w tym samym czasie co Opolskie Konfrontacje Teatralne. W tym roku widzowie mogli zobaczyć osiem przedstawień przygotowanych przez uczniowskie grupy aktorskie.
  - Konfrontacje to inna forma edukacji, dające pole do popisu naszym uczniom. To obcowanie z żywym teatrem, bez względu na to, jaką przybiera formę. W tym roku zabrakło nam trochę klasyki. Jeżeli nasze konfrontacje mają współgrać z opolskim konfrontacjami, to musi być jej więcej. Wydaje mi się, że mimo to konfrontacje stały na wysokim poziomie, a uczniowie dali z siebie wszystko - mówi Piotr Szafors,
  wicedyrektor II LO.

  Po raz pierwszy w konfrontacjach wzięli udział uczniowie III LO. Ich teatr - "Trzy na Pięć" - pokazał sztukę pt. "Bajka o...".
  - Uważam, że to był dobry debiut. My jesteśmy zadowoleni i mamy nadzieję, że to nie był ostatni raz - mówi Urszula Kowalczyk, reżyserka przedstawienia.
  Jury doceniło twórców z III LO i przyznało im wyróżnienie w kategorii najlepszy spektakl. Drugie wyróżnienie w tej kategorii odebrali młodzi aktorzy z II LO, którzy na czas konfrontacji zamienili się w amatorską trupę "Poszli na Śledzie i Ich Nie Będzie". Jurorów urzekło przedstawienie pt. "Bombonierka". Była to opowieść o producencie czekoladek, który do pudełek ze swoimi produktami wkładał żaby w czekoladzie i wybuchające jajka niespodzianki. To nie jedyne wyróżnienie, które trafiło do rąk członków amatorskiej trupy - Jakub Tarasiuk odebrał nagrodę dla najlepszego aktora.
  Główną nagrodę - za najlepszą inscenizację VII Szkolnych Konfrontacji - otrzymali aktorzy Teatru Autopsji za inscenizację "Ławka".
  - Robimy to, co lubimy. Nasz teatr funkcjonuje od roku i kiedy my odejdziemy ze szkoły, a jesteśmy uczniami ostatniej klasy, to będzie miał nas kto zastąpić - mówi Mieszko Barglik, reżyser przedstawienia.

  Jury przyznało również nagrody w kategorii najlepsza aktorka. Odebrały ją dwie uczennice - Elżbieta Bogatko i Justyna Szemelak.
  - To moje pierwsze takie wyróżnienie i jest ono dla mnie bardzo ważne. Znaczy, że komuś podoba się to, co robię. Mam motywację do dalszej pracy. Swoją przyszłość wiążę z teatrem. Chciałabym zostać reżyserem - mówi Justyna Szemelak.
  Najlepsze kostiumy i scenografię przygotowali Dariusz Drosik i Piotr Paryna do przedstawienia pt. "Romeło i Julija". Najlepszy plakat to plakat Teatru Improwizacji do sztuki pt. "Nie wiem". Jury postanowiło również przyznać dwie nagrody specjalne. Mieszko Barglik odebrał ją za pomoc w organizacji festiwalu, a Małgorzata Fessette za przygotowanie sztuk Becketta na potrzeby szkolnego teatru.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Wideo