sportowy24
  Dariusz Wolny trenerem Victorii Chróścice

  Dariusz Wolny trenerem Victorii Chróścice

  fot: www.historia-odry.opole.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Pochodzący z Opola szkoleniowiec poprowadzi w nadchodzącym sezonie zespół III-ligowca
  - Praca w Victorii to dla mnie szansa na poważniejsze zaistnienie w zawodzie trenerskim - mówi Dariusz Wolny.

  - Praca w Victorii to dla mnie szansa na poważniejsze zaistnienie w zawodzie trenerskim - mówi Dariusz Wolny. ©fot: www.historia-odry.opole.pl

  Dla 40-letniego Wolnego będzie to powrót na Opolszczyznę po 18 latach. W 1991 skutecznego napastnika III-ligowej wówczas Odry Opole ściągnął do siebie GKS Katowice. W barwach tego klubu przez trzy i pół roku zagrał 113 spotkań w ekstraklasie i strzelił dla katowickiego zespołu 40 goli. W barwach "GieKSy" grał też w europejskich pucharach. Karierę musiał przedwcześnie zakończyć w wieku 25 lat z powodu problemów z sercem. Potem przez kilka lat był kierownikiem katowickiej drużyny, a w ostatnich latach pracował jako trener w klubach niższych lig w województwie śląskim. Teraz wraca do naszego regionu.

  - Wracam do korzeni i do Opola - mówi Wolny. - Cieszę się, że działacze Victorii mi zaufali, a ja postaram się to zaufanie odpłacić dobrymi wynikami. Praca w zespole z Chróścic to dla mnie szansa na poważniejsze zaistnienie w zawodzie trenerskim.
  - W naszym klubie niemal od zawsze staramy się dawać szansę pracy młodym trenerom - tłumaczy prezes Victorii Roland Lisowski. - Nie inaczej jest teraz i wierzę, że decyzja o zatrudnieniu trenera Wolnego okaże się dobrą.
  Dariusz Wolny zastąpił na stanowisku trenera Victorii Andrzeja Prawdę, który prowadził zespół z Chrościc przez ostatnie pół roku. Miał on z drużyną przyzwoite wyniki (5 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażki) i pod jego wodzą zespół spokojnie utrzymał się w III lidze opolsko-śląskiej zajmując na koniec sezonu 12. miejsce. Działacze Victorii nie przedłużyli jednak z trenerem Prawdą umowy.

  Nowy szkoleniowiec Victorii ze swoimi podopiecznymi na pierwszym treningu spotka się w najbliższy poniedziałek. W porównaniu z rundą wiosenną z zespołu ubył obrońca Łukasz Pilc, który zasilił zespół beniaminka II ligi - Ruch Radzionków.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej NTO

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej NTO

  Bilety na 4 Nations Cup w Opolu już dostępne

  Bilety na 4 Nations Cup w Opolu już dostępne

  Niepokonani 2018 - niezwykły koncert w gwiazdorskiej obsadzie

  Niepokonani 2018 - niezwykły koncert w gwiazdorskiej obsadzie

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal