Darmowe szkolenia dla niepełnosprawnych Opolan

Dorota Richter
Firma CTC Polska w ramach projektu "Równe szanse” prowadziła też dla osób niepełnosprawnych kursy komputerowe.
Firma CTC Polska w ramach projektu "Równe szanse” prowadziła też dla osób niepełnosprawnych kursy komputerowe.
W programie kurs komputerowy oraz warsztaty m.in. z radzenia sobie ze stresem. Uczestnikom szkolenia mogą towarzyszyć opiekunowie.

Akademia e-Citizen to nazwa darmowego projektu dla niepracujących osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego, które są w wieku aktywności zawodowej.

- Aby wziąć udział w zajęciach, niepełnosprawni muszą sobie radzić z obsługą komputera, to jedyny warunek uczestnictwa w projekcie - tłumaczy Patrycja Stogniew-Szymańska z firmy bit Polska.

W ramach projektu przewidziano warsztaty aktywizujące. W programie m.in. zajęcia z asertywności, radzenia sobie ze stresem czy złością.

Przygotowano też 160-godzinne szkolenia komputerowe. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę m.in. z zakresu obsługi wyszukiwarek i przeglądarek internetowych, korzystania z bankowości internetowej czy obsługi poczty elektronicznej.

Zaplanowano też naukę podstaw obsługi programu Word i Excel.

Szkolenie składa się z zajęć stacjonarnych oraz z e-learningu. Każdy z uczestników otrzyma płytę CD z materiałami szkoleniowymi.

- Dzięki temu szkolenia nie będą tak wyczerpujące i każdy w domu może na spokojnie wszystko przećwiczyć - tłumaczy Patrycja Stogniew-Szymańska i dodaje, że uczestnicy mogą w każdej chwili dzwonić lub pisać do trenera prowadzącego zajęcia.

Zajęcia stacjonarne będą się odbywać w formie dwudniowych zjazdów. Organizatorzy zapewniają dojazd, nocleg i wyżywienie.

- Możemy też zapewnić dojazd na takie szkolenie - twierdzi rozmówczyni.
Jeśli zajdzie taka potrzeba, każdy z uczestników może przyjechać w towarzystwie opiekuna.

- Takie wyjazdowe szkolenia dużo dają, bo można się np. wymieniać doświadczeniami. To pozytywnie wpływa na integrację i motywuje do działania - dodaje pani Patrycja.

Projekt "Akademia e-Citizen - edukacja cyfrowa osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego" organizuje firma bit Polska z Opola.

Przedsięwzięcie, które współfinansuje Unia Europejska, zakończy się w 2012 roku.

To nie pierwszy projekt aktywizujący dla osób niepełnosprawnych, który realizuje opolska firma. - Na takie projekty jest zapotrzebowanie i z doświadczenia możemy powiedzieć, że one naprawdę są skuteczne - mówi Patrycja Stogniew-Szymańska.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są w siedzibie firmy przy ul. Reymonta 29 w Opolu lub pod nr. tel. 77 402 15 70.

- Jeśli ktoś będzie miał problem z samodzielnym zgłoszeniem, wystarczy dać znać przez kogoś z rodziny lub znajomego. Wówczas przyjedziemy i pomożemy wypełnić na miejscu formularz zgłoszeniowy - zachęca rozmówczyni.

Konkurs "Zatrudniam bez uprzedzeń"

Organizuje go firma CTC Polska dla pracodawców z województwa opolskiego, którzy zatrudniają osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli:

osoby niepełnosprawne,
osoby po 45. roku życia,
młodzież przed 25. rokiem życia,
kobiety powracające na rynek pracy po urlopach wychowawczych i macierzyńskich,
mieszkańców gmin wiejskich,
osoby długotrwale bezrobotne.

- Celem konkursu jest pokazanie pozytywnych postaw, stanowiących przykład dla innych firm, oraz konkretnych korzyści, jakie płyną z prowadzenia odpowiedzialnej polityki personalnej - tłumaczą organizatorzy. - Takie firmy i instytucje są doskonałym wzorem do naśladowania.

Firmy mogą się zgłaszać do 11 marca br. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali "Zatrudniam bez uprzedzeń" w marcu 2011 r.

Więcej informacji: www.zatrudniambezuprzedzen.ctc.pl

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska