Dawid Malina wygrał bieg uliczny w Strzelcach Opolskich [zdjecia]

Radosław Dimitrow
Zawodnicy na trasie
Zawodnicy na trasie Radosław Dimitrow
Blisko 600 zawodników wystartowało w biegu ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Trasa liczyła 15 km.

Pokonanie 15-kilometrowej trasy zajęło zwycięzcy - Dawidowi Malinie z Rybnika - 47 minut i 46 sekund. Drugi za nim przybiegł Marcin Cieplak z Rybnika, który zameldował się na mecie 44 sekundy później. Trzeci był natomiast Zbigniew Kalinowski z Częstochowy z czasem 48 minut i 46 sekund.

- Tak sobie założyłem jeszcze przed biegiem, by na pierwszych dwóch okrążeniach być w czołówce, a na ostatnim przyspieszyć - mówi Malina. - Udało mi się zachować siły i w ten sposób zdystansowałem rywali.

Spośród Opolan najlepszy był Krzysztof Pachuta, który biega w klubie Eurovent Athletics Opole - zajął siódme miejsce. Natomiast w kategorii pań zwyciężyła Ewa Kucharska z Pszczyny.

W biegu wzięło udział blisko 600 zawodników. Wszyscy, którzy dotarli na metę, otrzymali pamiątkowe medale.