Derby dla siatkarzy Juvenii Głuchołazy

Archiwum
w Głuchołazach miejscowi świętowali wygraną.
w Głuchołazach miejscowi świętowali wygraną. Archiwum
Na inaugurację rozgrywek II ligi siatkarzy gospodarze pokonali akademików z Opola 3:0. Tym samy zrewanżowali się rywalowi za dwie porażki z poprzednich rozgrywek.

W Głuchołazach tylko pierwszy set dostarczył większych emocji, choć miejscowi głównie prowadzili. Przy stanie 7:4 stracili jednak trzy punkty z rzędu, a ze stanu 15:11 goście zdołali dojść na 19:18. Ekipa z Głuchołaz raz jeszcze zdobyła przewagę trzech punktów (22:19), ale o losach seta decydowały ostatnie piłki. Przy prowadzeniu 24:23 walkę zakończył Borecki.

Kolejne partie były jednostronnym widowiskiem. Podopieczni grającego trenera Arkadiusza Olejniczaka wykorzystywali błędy przeciwnika, byli lepiej dysponowani w polu zagrywki i bloku. w efekcie w secie drugim prowadzili 13:7 i 19:10, wygrywając do 15. W ostatniej odsłonie ze stanu 4:2 odskoczyli na 9:3, a po kolejnych blokach wygrywali 17:9 i 22:10.

Juvenia Wakmet Głuchołazy - AZS Politechnika Cementownia Odra Opole 3:0 (23, 15, 15)