Piotr Rutkowski
Taylor Fritz w drodze do zwycięstwa w Diriyah Tennis Cup pokonał m.in. Huberta Hurkacza Diriyah Tennis Cup/twitter
Amerykanin Taylor Fritz pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 7:6, 7:6 w finale pokazowego turnieju Diriyah Tennis Cup w Arabii Saudyjskiej. W imprezie uczestniczył też Hubert Hurkacz.

W drodze do finału Fritz pokonał najpierw Huberta Hurkacza 7:6, 7:5, a potem Brytyjczyka Camerona Norriego 7:6, 4:6, 10-6. Z kolei Miedwiediew w swoich dwóch poprzednich spotkaniach nie stracił ani jednego seta. Najpierw w pokonanym polu pozostawił powracającego po kontuzji Niemca Alexandra Zvereva (6:0, 6:4), a potem Szwajcara Stana Wawrinkę (6:4, 6:4).

Finał był zacięty, w obu setach żaden z tenisistów nie był w stanie przełamać serwisu rywala. W tie-breakach lepiej spisał się Amerykanin. Znakomicie rozegrał szczególnie tego w drugiej partii, ani razu nie tracąc swojego podania.

Było to trzecie spotkanie obu panów i po raz drugi wygrał niżej notowany Fritz. Co ciekawe oba zwycięstwa miały miejsce w pokazówkach.

Wynik finału gry pojedynczej Diriyah Tennis Cup:

Taylor Fritz (USA) - Daniił Miedwiediew (Rosja) 7:6(5), 7:6(3)

Dzięki zwycięstwu Fritz wzbogacił się o milion dolarów, pokonany Rosjanin musi zadowolić się kwotą o połowę niższą.

Przypomnijmy, że w finale gry podwójnej Hubert Hurkacz i Dominic Stricker pokonali parę Matteo Berrettini/Andriej Rublow.