Dni wolne od pracy w 2024 roku. Sprawdź, jak korzystnie zaplanować swój urlop 19.07.2024

OPRAC.: MS
Dni wolne od pracy w 2024 roku. W 2024 roku będzie kilka długich weekendów. Sprawdź, kiedy wypadają długie weekendy i zaplanuj już dziś swój urlop >>>
Dni wolne od pracy w 2024 roku. W 2024 roku będzie kilka długich weekendów. Sprawdź, kiedy wypadają długie weekendy i zaplanuj już dziś swój urlop >>>archiwum Polska Press
Planujesz już swój urlop na przyszły rok? Sprawdź jak prezentuje się kalendarz dni wolnych od pracy w 2024 roku. Aby dłużej cieszyć się wolnym od pracy w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dodatkowych dni urlopu.

Dzień wolny za święto w 2024 roku

Dni wolne od pracy, które obowiązują w Polsce, zostały określone w ustawie z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Wskazane w ustawie dni są wolne od pracy, nawet jeśli wypadają w dzień roboczy. Pracownikowi, który pracuje w dzień ustawowo wolny od pracy przysługuje wolne.

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Zgodnie z kodeksem pracy, jeśli nie ma możliwości przyznania dodatkowego dnia wolnego, pracownikowi za każdą godzinę przepracowaną w święto przysługuje, oprócz normalnego wynagrodzenia, dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia.

Więcej wolnego w 2024 roku? Zobacz, jak korzystanie zaplanować urlop

W 2024 roku jest 251 dni pracujących, co daje wymiar czasu pracy na poziomie 2008 godzin. Dni wolnych od pracy w sumie jest 115, z czego 12 to dni wolne ustawowo. Szczegóły w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wolne za sobotę w 2024 roku

W 2024 roku spośród 13 świątecznych dni wolnych od pracy 1 dzień przypada w sobotę, a 2 dni przypadają w niedzielę. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 2 października 2012 r. (sygn. akt K 27/11) w 2024 roku pracodawca ma obowiązek udzielenia pracownikowi dnia wolnego za następujące święto przypadające w sobotę - Trzech Króli.

Pracownikom, za święta przypadające w dni rozkładowo wolne od pracy tj. na przykład wolne soboty, także przysługuje dzień wolny i nie jest możliwe nakazanie przez pracodawcę odpracowywania tych świąt.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy zmagamy się z podobnymi doświadczeniami i wyzwaniami. Buziak od nielubianej cioci? A może skarpetki pod choinkę lub wścibskie pytania "kiedy kawalerze znajdziesz w końcu sympatię"? Bywa śmiesznie, bywa strasznie. Specjalnie dla Was zebraliśmy najśmieszniejsze memy o Bożym Narodzeniu.Zobacz przeglądając następne slajdy naszej galerii >>>

Coraz bliżej święta! MEMY o Bożym Narodzeniu rozbawią Was do...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dni wolne od pracy w 2024 roku. Sprawdź, jak korzystnie zaplanować swój urlop 19.07.2024 - Głos Szczeciński

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska