Dobra jazda opolskich motocyklistów

Jakub Kucharski (nr 777).
Jakub Kucharski (nr 777). Piotr Kumiec
W Morawicy rozegrano siódmą i ósmą rundę indywidualnych mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

W klasie E1 Jakub Kucharski (Hawi Opole) znów toczył walkę o mistrzowskie punkty głównie z Marcinem Fryczem (BKM Bielsko-Biała). Najpierw przegrał tylko z nim o 45 sekund, a następnie był trzeci, tracąc jeszcze zaledwie sekundę do drugiego Łukasza Kędzierskiego (Novi Kielce). Nasz reprezentant na Drużynowe Mistrzostwa Świata dwie rundy ukończył na 2. miejscu i wzbogacił się o 32 pkt. One pozwoliły mu umocnić się na pozycji wicelidera sezonu. Nasz motocyklista traci do Frycza 27 punktów, natomiast wyprzedza o 18 Kamila Narowskiego (CKM Cieszyn)

Wśród zawodników z grupy E2/E3 Paweł Rubisz skończył pierwszy wyścig jako 12., a w drugim nie dojechał do mety. To samo stało się udziałem Błażeja Gazdy w pierwszym dniu, kiedy posłuszeństwa odmówił motocykl. Mający dobre czasy treningowe opolanin stracił szansę na dobrą lokatę, ale nazajutrz był już czwarty. W całym sezonie ten drugi plasuje się na 7. pozycji z szansami na awans na czwartą. Rubisz jest na 13. miejscu.

Kolejne dwie rundy „uciekły” z kolei kontuzjowanemu Damianowi Magierowskiemu. Junior z Opola wygrał cztery pierwsze wyścigi mistrzowskie, ale cztery następnie opuścił. W efekcie spadł na 5. lokatę. W klasie quadów w Morawicy jechał Andrzej Hawryluk, ale nie ukończył pierwszego przejazdu, a w drugim zajął 4. lokatę, kończąc dwudniowe zmagania na 4. pozycji i w „generalce” jest szósty.

W klasyfikacji zawodów bez podziału na klasy z naszych najlepiej wypadł Kucharski, który został sklasyfikowany na 6. miejscu. Po ośmiu rundach jest też najwyżej w całym sezonie - piąty, ale do podium ma już dużą stratę. W punktacji klubowej Hawi jest piąte, a wśród zespołów sponsorskich - trzecie.

Na trasach w Morawicy o punkty Pucharu Polski rywalizowali z kolei zawodnicy Panda Racing Strzelce Opolskie. W klasie kobiet trzecia była Justyna Małysko i w „generalce” zajmuje 4. pozycję. Robert Soćko zajął z kolei 4. pozycję w klasie E1 i awansował na 11. lokatę w klasyfikacji łącznej sezonu, na początku którego nie startował. Piąty jest w niej jego klubowy kolega Sebastian Banaś, którego tym razem zabrakło na starcie.

Świetnie pojechał za to Bartłomiej Jończyk, wygrywając oba wyścigi klasy E2/E3, co pozwoliło mu się umocnić na czele punktacji sezonu. Ma już 26 punktów więcej od Dariusza Nalewajka (WSM Chełmiec). Siódmy jest nieobecny podczas weekendowej rywalizacji Michał Bednarz (Panda).