Dobre walki i miejsca na podium

Piotr Zieliński i Paweł Junik z OKT Opole.
Piotr Zieliński i Paweł Junik z OKT Opole. Klubowe
Dobre wiadomości napłynęły do Opola z Krynicy Zdroju, gdzie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w taekwondo olimpijskim.

Piotr Zieliński z opolskiego Klubu Taekwondo wywalczył tam srebrny medal w kategorii -68kg, a Paweł Junik stanął na najniższym stopniu podium w w kategorii -51kg. Bez krążka, ale na koncie z bardzo udanymi pojedynkami wracają z kolei: Mateusz Rozwód w kategorii -55kg i Kacper Redka -68kg.

Pierwszy przegrał o złoty punkt w dogrywce, natomiast drugi uległ rywalowi po bardzo zaciętym pojedynku 7:8.

Przed naszymi zawodnikami – podopiecznymi trenera Łukasza Rewieńskiego - w najbliższych dniach dwie bardzo ważne imprezy: Mistrzostwa Europy juniorów, w których nasz kraj w kategorii -73 kg będzie reprezentował Jakub Kędziora oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, w których weźmie udział duża grupa naszych młodych zawodników m.in Zuzanna Bereźnicka, Olimpia Lachowicz i Mateusz Szymczykiewicz.

Ten ostatni na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się we wrześniu w Warszawie wywalczył złoty medal.