Dobry start żużlowców Kolejarza podczas opolskiej części Indywidualnych Mistrzostw Polski

Bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele gospodarzy w opolskim ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dwóch z trzech startujących przeszło bowiem do półfinału całych zmagań.

Mowa tu o Hubercie Łęgowiku i Michale Szczepaniaku, którzy zdobyli po 12 punktów i uplasowali się na "przełomie" podium. Z tymże ten pierwszy ostatecznie znalazł się na jego najniższym stopniu, a ten drugi był tuż za nim. Trzeci z zawodników Kolejarza Opola startujący w rywalizacji na stadionie przy ul. Wschodniej czyli Oskar Polis był 13. Miał jednak niezłe momenty, wygrał wszak jeden ze swoich startów, ale też raz zanotował upadek, a raz miał defekt motocykla.

W turnieju zwyciężył ostatecznie Dominik Kubera z Unii Leszno, tuż przed reprezentantem Polski Przemysławem Pawlicki (GKM Grudziądz), a obaj panowie wywalczyli po 13 "oczek". Do półfinału awansowało ośmiu żużlowców, a ten który zajął dziewiątą lokatę (Rafał Karczmarz), będzie rezerwowym.

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że do półmetka zmagań przedstawiciele miejscowych dawali o sobie znać w co czwartym starcie. W inauguracyjnym biegu wykluczony po upadku został co prawda Polis, ale Łęgowik w powtórzonym wyścigu od razu wysunął się na prowadzenie, którego już nie oddał. Podczas zmagań oznaczonych numerem pięć Szczepaniak natomiast ładnie utrzymał drugą lokatę.

Z kolei w dziewiątym tę pozycję wywalczył w ostatniej chwili. W następnym starciu za to Łęgowik w podobnych okolicznościach dał się wyprzedzić fantastycznie goniącemu Pawlickiemu. W rywalizacji 13. Szczepaniak tuż przed metą zepchnął z pierwszej pozycji Maksymiliana Bogdanowicza, a w kolejnej odsłonie Łęgowik wygrał z Dominik Kuberą dosłownie "o koło".

Bieg 17 należał do Szczepaniaka, który poradził sobie z Pawlickim na dystansie, a w następnej odsłonie Łęgowik wygrał bez problemów.

Komplet wyników
1. Dominik Kubera (Unia Leszno) - 13 (3,3,2,2,3); 2. Przemysław Pawlicki (GKM Grudziądz) - 13 (2,3,3,3,2); 3. Hubert Łęgowik (Kolejarz Opole) - 12 (3,1,2,3,3); 4. Michał Szczepaniak (Kolejarz Opole) - 12 (2,2,2,3,3); 5. Adrian Gała (Start Gniezno) - 9 (3,3,1,1,1); 6. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów) - 9 (3,0,2,2,2); 7. Tomasz Gapiński (TŻ Ostrovia) - 9 (2,1,1,3,2); 8. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik) - 9 (1,2,3,1,2); 9. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) - 8 (1,2,0,2,3) - rezerwowy; 10. Zbigniew Suchecki (ROW Rybnik) - 6 (2,1,3,0,0); 11. Arkadiusz Pawlak (Kolejarz Rawicz) - 6 (0,3,0,2,1); 12. Damian Baliński (Kolejarz Rawicz) - 6 (1,2,1,1,1); 13. Oskar Polis (Kolejarz Opole) - 5 (w,1,3,d,1); 14. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń) - 2 (1,0,0,1,0); 15. Kamil Wieczorek (GKM Grudziądz) - 1 (0,0,1,0,-).

Dzień wcześniej natomiast na torze w Opolu odbyła się siódma runda rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Niestety, gospodarze spisali się bardzo słabo, gdyż zawody zakończyli na ostatnim, szóstym miejscu.

Opolanie zdobyli bowiem zaledwie siedem punktów. Jakby tego było mało jedynym zawodnikiem, który pokonał przynajmniej jednego rywala był Jarosław Krzywosz, który i tak zdobył tylko trzy „oczka”. Dwa dołożył Mateusz Dul, a po jednym Mateusz Adamczewski i Adrian Bialk.

Ostatecznie w zmaganiach triumfowała TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. która zdobyła 27 punktów, z czego aż 11 jej niespodziewany lider, bo zaledwie 16-letni Sebastian Szostak. Drugie miejsce zajęła Unia Leszno, gdzie z kolei pełną możliwą pulę wywalczył Szymon Szlauderbach. Trzecie miejsce na podium przypadło juniorom ROW-u Rybnik.