Dobry występ, ale tylko jeden medal naszej pływackiej młodzieży

Remigiusz Grudziecki był tuż za podium na 200 m motylkiem.
Remigiusz Grudziecki był tuż za podium na 200 m motylkiem. Sławomir Jakubowski
W Ostrowcu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 18.

W imprezie wystąpiło siedmioro reprezentantów Opolszczyzny. Pięć dziewcząt ze Zrywu Opole: Aleksandra Tomala, Marta Greglak, Magdalena Samulik, Marta Hasny i Magdalena Sproska oraz dwójka z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle: Małgorzata Niedźwiedzka i Remigiusz Grudziecki. Łącznie ze sztafetami aż 21 razy zajmowali miejsca w czołowej dziesiątce, co oznacza, że był to udany występ. Na podium udało się stanąć tylko raz.

Dokonała tego Tomala na 50 m stylem grzbietowym. Z czasem 30,22 sek. zajęła 3. miejsce. Do srebrnego medalu zabrakło jej 0,05 sek. Tomala płynęła jeszcze w czterech innych finałach i ani razu nie zajęła miejsca niższego niż szóste. Trzy razy w finale w stylu klasycznym płynęła Greglak. Najwyżej na 4. miejscu była na najkrótszym dystansie - 50 m. Do miejsca na podium zabrakło jej 0,14 sek.

Trzy razy w finale była też Sproska (7. lokatę zajęła na 200 i 400 m stylem zmiennym). Na tej samej pozycji najwyżej była też Hasny (jeden udział w finale), która siódma ukończyła finał na 200 m motylkiem. Dwa razy w finale była natomiast Samulik i zajęła 9. miejsce zarówno na 50 jak i 100 m stylem klasycznym.

Z MMKS-u lepiej spisał się Grudziecki. Był czwarty na 200 m motylkiem (do podium zabrakło mu prawie 1,5 sek.) i 10. w finale na 100 m mot. Niedźwiedzka we wszystkich swoich czterech startach zajmowała miejsca w drugiej dziesiątce, a najwyżej na 11. pozycji była na 200 m stylem zmiennym.

W sztafetach 4x100 i 4x200 m w stylu dowolnym opolanki (Tomala, Greglak, Hasny, Sproska) zajmowały 4. miejsca. Na 4x100 m stylem zmiennym (Samulik płynęła za Greglak) były natomiast na 5. pozycji.

W punktacji klubowej Zryw zajął wysokie 6. miejsca na 98 klubów.