Dobry występ naszego kolarza

Zaktualizowano
Marcin Wolski
Marcin Wolski Sławomir Jakubowski
Marcin Wolski (Wibatech Ziemia Brzeska) zajął 6. miejsce w wyścigu "Grodowiecki Pielgrzym".

Dwuetapowy wyścig odbywający się na Dolnym Śląsku w okolicach Głogowa był kolejnym w tym roku zaliczanym do cyklu BGŻ ProLigi skupiającym 15 najważniejszych w naszym kraju w roku.
Wolski na pierwszym etapie znalazł się w ucieczce wśród siedmiu zawodników, którzy finiszowali przed zasadniczą grupą. Mający 28 lat opolanin zajął 6. miejsce i na takiej samej pozycji ukończył cały wyścig, bo drugi etap nie przyniósł zmian w klasyfikacji generalnej. Wolski miał taki sam czas jak zwycięzca klasyfikacji generalnej Mariusz Witecki (Bank BGŻ). Drugie miejsce zajął Mieszko Bulik (Chrobry Głogów), a trzecie Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice).
W wyścigu jechało jeszcze dwóch innych zawodników Wibatechu Ziemi Brzeskiej. Jakub Foltyn w klasyfikacji generalnej zajął 15. miejsce ze stratą trzech minut i 17 sekund do zwycięzcy. O sekundę gorszy czas miał 16. w końcowej stawce Łukasz Osiecki. W klasyfikacji zawodników młodzieżowych (do 23 lat) Foltyn zajął 6., a Osiecki 7. lokatę.