Dobry występ opolskich dżudoków w Pucharze Polski

Mariusz Matkowski
Martyna Martynowicz (Gwardia Opole) okazała się najlepsza w wadze do 52 kg.
Martyna Martynowicz (Gwardia Opole) okazała się najlepsza w wadze do 52 kg. Mariusz Matkowski
Czworo reprezentantów opolskich klubów znalazło się w czołowej trójce podczas zawodów Pucharu Polski.

Impreza odbyła się w Luboniu koło Poznania.

Spośród naszych reprezentantów na 1. miejscu uplasowała się aktualna wicemistrzyni Polski Martyna Martynowicz (Gwardia Opole) w wadze do 52 kg. W tej kategorii startowało tylko pięć zawodniczek, a wśród nich jeszcze jedna z Gwardii - Natalia Znojek, która zajęła 3. miejsce.

Znacznie liczniejsza była obsada w kategoriach, w których startowali nasi dżudocy.

Krystian Jurowski (Gwardia Opole) zajął 2. miejsce wśród 22 zawodników w wadze do 66 kg, a Tomasz Ozdoba (AZS Opole) był trzeci w gronie 18 zawodników w wadze do 73 kg. Paweł Krajewski (Gwardia Opole) zajął natomiast 7. miejsce na 15 zawodników w kategorii do 81 kg.