Dobry występ opolskich szermierzy w Szczecinie

Anna Konopka
Damian Michalak idzie w ślady brata, który wygrał w Szczecinie.
Damian Michalak idzie w ślady brata, który wygrał w Szczecinie. fot. Archiwum
Troje reprezentantów opolskiego Startu walczyło w Szczecinie.15 - letni Marcin Michalak zwyciężył w kategorii najstarszych szpadzistów.

Rozegrano tam ogólnopolski turniej "O puchar Ziem Północnych". Miejsca zajęte w tym turnieju dają punkty do list klasyfikacyjnych zawodników do 11 i 13 lat. Oprócz nich startowali też szermierze do lat 16.

Największy sukces spośród naszych reprezentantów odniósł w zawodach 15-letni Marcin Michalak, który zwyciężył w kategorii najstarszych szpadzistów. Marcin stoczył najpierw kilkanaście pojedynków (dwukrotnie walczono w grupach), z których tylko trzy przegrał. W fazie pucharowej zwyciężał aż do finału, w którym wysoko pokonał Pawła Stana z Piasta Gliwice 15-7.

Jego brat, 9-letni Damian, startował w kat. do 11 lat. Zajął w niej wysokie 10. miejsce w stawce 47 zawodników. Damian walczył bardzo dobrze, a szansę na zajęcie wyższego miejsca stracił po przegranej 7-10 z późniejszym zwycięzcą tej kategorii Piotrem Lesiakiem z AZS AWF Wrocław.
W rywalizacji dziewcząt w kategorii do 13 lat wystartowała Pamela Gnatowicz. Zajęła w niej 7. miejsce (startowało 46 zawodniczek). Podobnie jak Damiana, także ją z miejsca na podium wyeliminowała późniejsza zwycięż czyni Barbara Rutz, także z AZS AWF Wrocław.