Dobry występ pływaków Zrywu Opole w Bochni na zawodach z cyklu Grand Prix Polski

Paula Żukowska płynie po zwycięstwo na 400 m st. dowolnym.
Paula Żukowska płynie po zwycięstwo na 400 m st. dowolnym. fot. Sebastian Stemplewski
Tydzień temu na inaugurujących sezon zawodach Grand Prix w Ciechanowie Paula Żukowska (Zryw Opole) zwyciężała na czterech dystansach i raz była druga, a jej koleżanka klubowa - Natalia Pawlaczek w jednej z konkurencji (100 metrów stylem dowolnym) zajęła drugie miejsce.

W Bochni zawodniczki Zrywu potwierdziły dobrą dyspozycję. Żukowska wygrała na 400 m stylem zmiennym (czas 4.51,10), wyprzedzając w tej konkurencji najwybitniejszą polską pływaczkę - Otylię Jędrzejczak. Otylia, która niedawno wróciła do treningów po rocznej przerwie, straciła do naszej zawodniczki prawie 2,5 sekundy.

Żukowska była też najlepsza na 200 m stylem zmiennym, a także na 400 m stylem dowolnym. Ponadto była druga na 200 m motylkiem.

W klasyfikacji najlepszych pływaczek zawodów (przelicza się osiągane czasy na poszczególnych dystansach) reprezentantka Zrywu zajęła 7. miejsce.

Specjalizująca się w stylu dowolnym Pawlaczek zajmowała drugie lokaty na 100 i 200 metrów. Oprócz tego zajęła 5. miejsce na 50 metrów i 7. na 400 metrów.

W czołowej dziesiątce zawodów w Bochni znalazło się też dwoje innych reprezentantów opolskiego Zrywu. Maciej Stachura był piąty na 200 m grzbietem, siódmy na 50 m tym samym stylem i ósmy na 100 m motylkiem.

Z kolei Natalia Poloczek zajęła 9. miejsce na 50 m stylem klasycznym.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski odbędą się za niespełna dwa tygodnie w Łodzi.