Dobry występ szermierzy Startu Opole na zawodach w Krakowie

Tadeusz Wyspiański
Grzegorz Guenther
Grzegorz Guenther zajął 3. miejsce w turnieju cyklu Pucharu Polski juniorów młodszych, a Błażej Szymański - w turnieju najmłodszych do lat 12.

Starsi (15-17 lat) rywalizowali w IV turnieju z cyklu Pucharu Polski juniorów młodszych, a młodsi walczyli w VI międzynarodowym turnieju o "Trofeum Smoka Wawelskiego".

W Pucharze Polski po raz pierwszy na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Guenther. Wygrał wszystkie walki grupowe, a następnie w pojedynkach pucharowych wyeliminował Konstantego Khadhynowa (UKS 46 Łódź) 15:14, Arkadiusza Jędrzejewskiego (AZS AWF Katowice) 15:6 i Michała Mężyka (Górnik Radlin) 15:12.

W półfinale uległ Szczepanowi Budkowi (KKS Kraków) 13:15, a turniej wygrał Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa).

Zdobyta lokata pozwoliła Guentherowi zakończyć rozgrywki PP na 3. miejscu ex-aequo z Józefem Pordesem (KKS Kraków) i Michałem Schabem (KKS Kraków).

Trofeum zdobył Szczepanowski przed Mikołajem Smółką (AZS AWF Katowice).
Pozostali opolanie nieźle zaprezentowali się w walkach grupowych. Później jednak odpadali w walkach pucharowych zajmując miejsca: Piotr Punt 21., Oskar Miller 35., Jacek Malisz 36., Marcin Michalak 40., Jakub Kowalcze 47., Janusz Ziobrowski 48.

Zawody były też jedną z ostatnich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której wystartuje najlepszych 48 zawodników z listy pucharowej. Z opolan Guenther zajmuje 4. miejsce, Kowalcze 22., Punt 34., Malisz 39., Michalak 43., a Miller 49.

W turnieju najmłodszych w kategorii do 12 lat wystartowało aż 100 zawodników, wśród nich szóstka ze Startu Opole.

Rewelacyjny występ zaliczył opolanin Błażej Szymański, który również zajął trzecie miejsce. Dopiero w półfinale przegrał z Maciejem Bielcem (AZS AWF Wrocław) 6:10. W finale Kapała pokonał Bielca 10:3.

W rywalizacji młodziczek najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Jurkowska. Wygrała cztery walki w grupie i odpadła w drugiej walce pucharowej, zajmując 21. miejsce. Druga opolanka Pamela Gnatowicz była 43.