Dobry występ zawodników Kolejarza Opole

Robert Flis zdobył w środowym półfinale osiem punktów w czterech startach.
Robert Flis zdobył w środowym półfinale osiem punktów w czterech startach. fot. Sławomir Mielnik
Nasi żużlowcy zajęli 4. miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Par Klubowych w Łodzi.

Opolski klub w Łodzi reprezentowali Robert Flis, Kamil Zieliński i Łukasz Kasperek. Po trzech startach naszych zawodników zanosiło się na sensację z 14 punktami zajmowali bowiem premiowane awansem do finału 2. miejsce. Pokonali po 5-1 pary Stali Gorzów i GTŻ-u Grudziądz oraz 4-2 Orła Łódź. Do sensacji jednak nie doszło, bo w trzech nastepnych biegach opolanie przegrali po 1-5 z duetami: Unibaksu Toruń, Polonii Bydgoszcz i RKM-u Rybnik.

Na dorobek 17 punktów dla Kolejarza pracowali: Flis - 8 (2,3,3,-,d,-), Zieliński 8 (3,1,2,1,-,1), Kasperek 1 (t,1,0).
Zawody wygrali z kompletem 30 punktów zawodnicy Unibaksu Toruń, a druga była Polonia Bydgoszcz (26 pkt.). Te dwie pary uzyskały awans do finału. Trzeci był RKM Rybnik (20 pkt), a nasi zawodnicy w pokonanym polu zostawili zawodników: Orła Łódź (15 pkt), Stali Gorzów (10 pkt.) i GTŻ-u Grudziądz (8 pkt.).