Dominik Witczak i Damian Lisiecki wygrali Puchar Polski w Radomiu

Dominik Witczak
Para reprezentująca ZAKSĘ MOSiR Kędzierzyn-Koźle tydzień temu sięgnęła po wicemistrzostwo Polski, przegrywając z duetem: Grzegorz Fijałek - Mariusz Prudel. Tym razem, podczas turnieju w Radomiu, zawodnicy ZAKSY okazali się bezkonkurencyjni i sięgnęli po puchar.

W półfinale Witczak i Lisiecki spotkali się z parą AZS-u Opole Przemysław Jeton i Michał Bernyś. Mistrzowie Polski z tamtego roku pokonali akademików 2:0 (16, 16). W drugim półfinale Grzegorz Klimek i Rafał Szternel wygrali 2:1 (-16, 19, 11) z Markiem Leźnickim i Piotrem Janiakiem.

W decydującym meczu rywale siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla w I secie nie mieli nic do powiedzenia i przegrali do 12. W kolejnym spisywali się znacznie lepiej i w pewnym momencie mieli nawet dwa punkty przewagi, ale niewiele to im dało. Ostatecznie Witczak z Lisieckim wygrali 21:19, a o losach seta i meczu zdecydował as atakującego ZAKSY.

W meczu o 3. miejsce Jeton i Bernyś przegrali 1:2 (20, -16, -11) z Leźnickim i Janiakiem.