Dorota Kęckiewicz prowadzi w Kędzierzynie-Koźlu gabinet odnowy biologicznej, masażu i fitness

Tomasz Gdula [email protected] 77 48 49 528
- Jestem na początku drogi do sukcesu, a ten etap nigdy nie jest łatwy, ale wierzę w siebie i dzięki temu pokonuję trudności - mówi pani Dorota. (fot. Daniel Polak)
- Jestem na początku drogi do sukcesu, a ten etap nigdy nie jest łatwy, ale wierzę w siebie i dzięki temu pokonuję trudności - mówi pani Dorota. (fot. Daniel Polak)
Gdy dopadła mnie choroba, miałam dwa wyjścia: załamać się albo zmienić swoje życie. Wybrałam to drugie - mówi Dorota Kęckiewicz.

Od niedawna prowadzi w kędzierzyńsko-kozielskiej przychodni przy ul. Mostowej 30 gabinet odnowy biologicznej, masażu i fitness. A wszystko zaczęło się od... kłopotów ze zdrowiem.

Zobacz: Opole > Skończyła psychologię. Chce zostać seksuologiem

- Wiosną ubiegłego roku trafiłam na długotrwałe chorobowe. Okazało się, że problemy z kręgosłupem, z którymi borykałam się od lat, stały się na tyle poważne, że muszę znacząco zmienić tryb życia - opowiada pani Dorota, absolwentka poznańskiej AWF, do niedawna pracownica branży hotelarskiej.

Nie załamała się, chociaż - jak przyznaje - zaakceptowanie świadomości choroby nie było łatwe.

- Mając 30 lat trudno pogodzić się z faktem, że kręgosłup ze względu na jego kondycję jest tak naprawdę dwa razy starszy - tłumaczy.

Szybko przygnębienie zamieniła jednak na poszukiwanie nowego pomysłu na życie. Wsparcia udzielili jej pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu, którzy zaoferowali pomoc w uruchomieniu firmy.

Zobacz: Opolanie wymyślili szpiega dla akwarium

- Jestem instruktorem fitness, znam się na masażu, postanowiłam więc otworzyć profesjonalny gabinet, w którym ludzie zestresowani i przemęczeni obowiązkami mogliby się zrelaksować - mówi pani Dorota.

Napisała projekt biznesowy, dopracowała go pod okiem specjalistów z PUP i otrzymała kilkadziesiąt tysięcy zł dotacji. Skompletowała za nie wyposażenie gabinetu, w którym znalazły się nawet nowoczesne urządzenia do krioterapii, czyli leczenia urazów przy zastosowaniu niskich temperatur.

- Jestem pełna energii i wiary w sukces, chociaż bez wsparcia z urzędu pracy nawet nie mogłabym marzyć o tym wszystkim - przyznaje Dorota Kęckiewicz. - Poza moimi specjalnościami - masażem, odnową biologiczną i fitnessem, gabinet który prowadzę, zajmuje się też rehabilitacją, zatrudniłam fizykoterapeutę.

Optymizm, wiara i energia Doroty Kęckiewicz jest fundamentem jej biznesowego sukcesu. Może też stanowić budujący przykład dla innych.

Osoby niepełnosprawne, chcące założyć własną firmę mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Informacje o tym kto i na jakich zasadach je otrzyma, są dostępne w powiatowych urzędach pracy. Najważniejszy jest pomysł i wiara w sukces, w pozostałych kwestiach pomogą specjaliści.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska