Doświadczeni menedżerowie będą za darmo szkolić młodych przedsiębiorców

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Andrzej Drosik (od lewej), Roland Wrzeciono i Michał Czerwiński podczas środowej konferencji.
Andrzej Drosik (od lewej), Roland Wrzeciono i Michał Czerwiński podczas środowej konferencji. Edyta Hanszke
Rozpoczęła się czwarta edycja programu mentoringowego dla młodych stażem firm. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przyjmuje zgłoszenia do 23 marca.

Z bezpłatnego cyklu spotkań z doświadczonymi menedżerami mogą skorzystać młodzi stażem przedsiębiorcy (do 5 lat działalności firmy). To projekt realizowany po raz czwarty przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i to właśnie tam do 23 marca powinni zgłaszać się zainteresowani.

W tym roku roli mentorów podjęli się:

  • prezes Gniotpol Trailers Agata Duliniec,
  • dyrektor d.s. personalnych Nutricii Katarzyna Rudzińska,
  • dyrektor Nutricii Andrzej Drosik,
  • właściciel Butiku Inwestycyjnego LEAD Lesław Adamczyk,
  • wieloletni dyrektor Lesaffre Polska Ryszard Błaszków,
  • prezes MM Systemy Roland Krause,
  • prezes ALU PRO Andrzej Lepich
  • dyrektor oraz członek zarządu Diehl Controls Wojciech Paruzel.

Program potrwa do końca listopada. Na środowej konferencji prasowej do udziału w nim zachęcali organizatorzy i dotychczasowi uczestnicy.

Michał Czerwiński z Opola, który brał udział w trzeciej edycji, opowiadał, że jest zaangażowany w trzy biznesy związane z reklamą i nowoczesnymi technologiami. Jego mentorem był Roland Krause.

- Dzięki tej współpracy udało mi się uporządkować biznesowe przedsięwzięcia, skoncentrowałem się na pewnych obszarach zarządzania, a inne przekazałem współpracownikom, dzięki czemu mam poczucie większej stabilności i równoczesną możliwość rozwoju - mówił.

Andrzej Drosik, dyrektor Nutricii, który z opolskim programem mentorinigu związany jest od początku, mówił, że młodzi mają ciekawe pomysły, są odważni, inwestują w biznesy swoje pieniądze i czas, ale brakuje im doświadczenia i spojrzenia z dystansu, w czym może im pomóc mentor. - Mam kontakt z dwojgiem swoich mentee i z przyjemnością obserwuję, jak ich biznesy się rozwijają - mówił.

OCRG podało, że rokrocznie do programu zgłasza się około 20 uczestników. Dyrektor Roland Wrzeciono podkreślił, że menedżerowie nie pobierają za udział wynagrodzenia. To oni - na podstawie zgłoszeń - decydują, z iloma i z którymi mentee chcą podjąć współpracę.

W pierwszej edycji udział wzięło 6 mentorów i 11 podopiecznych, w drugiej - 8 i 9, w trzeciej 10 mentorów pracowało z 10 młodymi biznesmenami.

By zgłosić swój udział trzeba wejść na stronę www.ocrg.opolskie.pl w zakładkę „Projekty”, dalej „Mentoring Biznesowy”, pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić i przesłać (na mail [email protected]) lub złożyć osobiście w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (Opole, ul. Krakowska 38, sekretariat, IV piętro).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska