DOTACJE NA USUWANIE AZBESTU Z TERENU MIASTA OPOLA

Artykuł sponsorowany

ZAWIADOMIENIE
o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2020 roku

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił nabór wniosków w ramach: „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”. Miasto Opole ma możliwość ubiegania się o dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości znajdujących się na terenie Opola.

W związku z powyższym Prezydent Miasta Opola ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej dla przedsięwzięć z zakresu usuwania azbestu z terenu miasta Opola w ramach realizacji „Planu usuwania wyrobów zawierających azbest dla miasta Opola na lata 2010-2032”.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać m.in.: osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe, rolnicy, mali i średni przedsiębiorcy oraz pozostali właściciele nieruchomości.

Kosztami kwalifikowanymi zadania są koszty demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest. Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.

Szczegółowe zasady naboru wniosków o udzielenie dofinansowania, warunki i wysokość dofinansowania, informacje o ocenie wniosków zostały określone w Uchwale Nr XXXVIII/751/17 Rady Miasta Opola z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu określającego zasady udzielania i rozliczania dotacji celowych dla przedsięwzięć z zakresu usuwania azbestu w ramach realizacji Planu usuwania wyrobów zawierających azbest dla miasta Opola na lata 2010-2032.

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w terminie
do 31 marca 2020 r.
w Urzędzie Miasta Opola, Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Wolności 7-8, 45-018 Opole, pokój 323, w poniedziałki, wtorki, środy w godzinach 7.30 – 15.30, w czwartki w godzinach 7.30 – 17.00 oraz w piątki w godzinach 7.30 – 14.00 na formularzu wniosku, który można otrzymać w Urzędzie Miasta Opola w ww. Wydziale lub pobrać na stronie www.opole.pl

Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Zadanie realizowane będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Miasta Opolao dofinansowanie zadania związanego z realizacją „Planu usuwania wyrobów zawierających azbest dla miasta Opola” przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

W przypadku, gdy wniosek Miasta Opola nie zostanie zakwalifikowany do realizacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Opolu, niniejszy nabór wniosków zostanie unieważniony. Do czasu zawarcia umów o dofinansowanie, Miasto Opole może bez podania przyczyn unieważnić niniejszy nabór wniosków.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Miasta Opola, w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Wolności 7-8, pokój nr 323 lub pod numerem tel. 77 54 11 375.

www.opole.pl

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3