Dotacje unijne - podglądamy najlepszych. Pieniądze na inwestycje. Czy są jeszcze do zdobycia?

Materiał partnera zewnętrznego Dotacje unijne - cykl realizowany we współpracy z firmą ZAGA
MM Systemy w Kątach Opolskich.
MM Systemy w Kątach Opolskich. archiwum
Jest możliwość uzyskania zewnętrznego finansowania projektów inwestycyjnych, ale trzeba zmienić sposób myślenia o nich - mówi Grzegorz Stolarczyk, współwłaściciel Zaga Fundusze Europejskie. - Mniej ważne jest, co chcemy kupić, a bardziej - jaki będzie tego efekt.

Każda firma z większą chęcią inwestuje w nowe maszyny i urządzenia czy buduje nowe zakłady produkcyjne wiedząc, że może liczyć na dofinansowanie.

Z dotacji na projekty inwestycyjne m.in. skorzystali:

  • Firma MM Systemy, produkująca podzespoły do branży automotive, otrzymała dotację w ramach konkursu krajowego Badania na rynek na maszynę tłoczącą podzespoły z aluminium i blachy ocynkowanej do karoserii samochodów.
  • Bals Polska, produkująca wtyczki i gniazda przemysłowe, uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na wdrożenie nowej technologii produkcji innowacyjnego osprzętu elektrotechniczego Green Connect
  • Spółka Izobud korzystała z dotacji inwestycyjnych wiele razy. Ostatni projekt dotyczył zakupu segmentu zasilającego linie produkcyjne w nowe mieszanki asfaltowe. Finansującym była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Firma Vitroterm, zajmująca się produkcją i przetwórstwem szkła budowlanego, w ramach projektu unijnego wyposażyła zakład w nowoczesne urządzenia do produkcji szyb zespolonych i szyb hartowanych.
  • Firma POM korzystała z dotacji inwestycyjnych trzy razy, na wdrażanie nowoczesnych technologii spawania konstrukcji stalowych i unowocześniania procesu ich produkcji.
  • Firma Drewmax, zajmująca się projektowaniem i produkcją urządzeń i linii ważąco – pakujących, na budowę nowego zakładu produkcyjnego wraz z wyposażeniem firma otrzymała dotację z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Grzegorz Stolarczyk, partner zarządzający firmy doradczej Zaga. Fundusze Europejskie, wyjaśnia, że dotacje inwestycyjne są nadal możliwe do pozyskania, ale ważny jest sposób uzasadnienia projektu. - Istotniejsze od tego, co chcemy zrobić, jest, jakie ten projekt da efekty dla gospodarki - mówi.

- Jeśli jest on innowacyjny - to jest duża szansa na zdobycie takiego finansowania - podkreśla.

W rozmowie także o tym:

  • Jakie branże mają szanse na takie zewnętrzne finansowanie?
  • Jak się przygotować do pozyskania takiego finansowania i jaka jest jego przyszłość?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie