Dr Clown podarował gry i zabawki małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown to sprawdzeni przyjaciele Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown to sprawdzeni przyjaciele Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. USK Opole
Opolscy wolontariusze z Fundacji Dr Clown podarowali zestawy puzzli piankowych i gier dla pacjentów oddziałów dziecięcych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Nowe zestawy puzzli piankowych i gier są do dyspozycji małych pacjentów na oddziałach dziecięcych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Podarowała je Fundacja Dr Clown Region Opolszczyzna.

- Takie wsparcie jest dla nas bardzo ważne, bo pomaga w zdrowieniu naszych pacjentów - podkreśla dr hab. n. med. Agata Chobot, kierownik oddziału pediatrii, który otrzymał dary od wolontariuszy Fundacji Dr Clown. - Hospitalizowane dzieci potrzebują nie tylko badań i leczenia, ale także zabawy. Żeby nie musiały się koncentrować na chorobie, a mogły robić to, co lubią najbardziej.

Zabawki trafią do świetlic na dwóch oddziałach opolskiego szpitala na Witosa:

  • Pediatrii,
  • Chirurgii Dziecięcej.

- Szpital uniwersytecki w Opolu jest jednym z siedemnastu w kraju, do których nasza fundacja przekazała takie upominki, dzięki współpracy z KIA Polska. Do tutejszych oddziałów dziecięcych przywieźliśmy klocki XXL do budowania i 35 smart gier. Z opisów na opakowaniach gier wynika, że przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia, ale już podczas przekazywania przekonaliśmy się, że czteroletni pacjent też sobie świetnie poradził z logicznymi zadaniami - powiedziała Marta Szewerda-Koszyk, koordynator regionalny opolskiego oddziału Fundacji Dr Clown.

Dodatkową wartością tych podarunków jest ich edukacyjny charakter, co podkreślają przedstawiciele szpitala na Witosa.

- Nawet jako dorośli byliśmy zaciekawieni, jak zaparkować samochody w jednej z gier, którą otworzył mały pacjent. To zapowiada, że dobrą zabawę będą mieć nie tylko pacjenci naszych oddziałów, ale i ich opiekunowie - komentuje Dorota Wocka, pielęgniarka oddziałowa oddziału chirurgii dziecięcej w USK w Opolu. - Bardzo cieszymy się, że dzieci będą miały czym zająć ręce i głowy w oczekiwaniu na badania, zabieg i w trakcie powrotu do zdrowia.

Późne lata 80. XX wieku. Trwa budowa szpitala, który do dziś jest jedną z najważniejszych placówek medycznych w regionie. Każdego roku trafia tu ponad 230 tys. pacjentów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu obchodzi w tym roku ...

Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Witosa w Opolu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska