Dr Kamil Minkner, politolog: PiS schowa polityków budzących...

  Dr Kamil Minkner, politolog: PiS schowa polityków budzących kontrowersje

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - PiS, a wcześniej Porozumienie Centrum, zawsze był partią lewitującą. PiS będzie się trzymał centrum, napinając je w próbie ściągnięcia do siebie osób z różnych flank. Mrugnięcia okiem do eurosceptycznego elektoratu będą się pojawiać w określonych miejscach, na przykład w Radiu Maryja czy Telewizji Trwam - mówi dr Kamil Minkner, politolog z Uniwersytetu Opolskiego.
  Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki wycofał projekt własnego rządu liberalizujący przemoc domową. Dr Kamil Minkner przekonuje, że w roku wyborczym możemy się jeszcze spodziewać podobnych manewrów.

  - Choć musimy mieć świadomość, że przez polityków prawicy będzie to określone jako owoc wsłuchiwania się w głos suwerena. W ostatnich latach nie brakowało zresztą sytuacji, kiedy kontrowersyjne sprawy, mogące nadszarpnąć wizerunek obozu władzy i budzić duże emocje, były zamiatane pod dywan. Przykładem kwestia zmian w prawie dotyczącym aborcji - wskazuje.

  Dr Kamil Minkner zaznacza, że można się też spodziewać chowania przez PiS kontrowersyjnych polityków, takich jak poseł Krystyna Pawłowicz. - Acz musimy pamiętać, że w taki sposób działają wszystkie partie. Właściwie w każdej są wyraziści ludzie do zadań specjalnych, których w razie potrzeby odsuwa się w cień - mówi.

  Politolog UO zauważa, że choć PiS będzie się teraz malował jako partia proeuropejska, to ze strony polityków tego ugrupowania można się też spodziewać ukłonów w stronę eurosceptycznego elektoratu. - Taki przekaz będzie się pojawiać w określonych miejscach, na przykład w Radiu Maryja czy Telewizji Trwam - wylicza.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal