Dramat piłkarzy lidera IV ligi

Archiwum
Piotr Sobotta
Piotr Sobotta Archiwum
Zespół TOR-u Dobrzeń Wielki pół meczu grał w osłabieniu, ale zdobył bramkę. Dwa punkty w Głubczycach stracił w doliczonym czasie meczu.

Kiedy w 44. min po bezmyślnym kopnięciu rywala czerwoną kartkę zobaczył napastnik TOR-u Jarosław Wolański, wydawało się, że zespół Polonii w drugiej połowie zdominuje grę, odniesie wygraną i do punktu zniweluje stratę w tabeli. Tymczasem po przerwie miejscowi nie potrafili poradzić sobie z cofniętym siłą rzeczy przeciwnikiem, który na dodatek niezwykle groźnie kontrował. Po jednym z takich wyjść błąd popełnił stoper Polonii Mariusz Wiciak i do główki doszedł Piotr Sobotta i zdobył gola na 1-0. Po 10. min Sobotta wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Michał Berezowski jego strzał obronił nogami. W doliczonym czasie gry zrehabilitował się Wiciak. Po wrzucie z autu Przemysława Baranowskiego i przebitce na długi słupek stoper z Głubczyc uderzył mocno i w samo okienko bramki.

Bohaterem Rolnika Wierzbica został Dawid Nowacki. Sprowadzony zimą z MKS-u Kluczbork pomocnik zdobył bramkę na 1-0, a następnie wykorzystał rzut karny. Tym samym uratował słabo grający zespół, który stracił gola po zamieszaniu w polu karnym. W ostatnim niedzielnym meczu Stal Brzeg przełamała serię 12 meczów bez zwycięstwa i w meczu o podwójną stawkę pokonała wzmocniony Sląsk Łubniany.

Polonia Głubczyce - TOR Dobrzeń Wielki 1-1 (0-0)
0-1 Sobotta - 61., 1-1 Wiciak - 90.

Rolnik Wierzbica Górna - GKS Grodków 2-1 (1-0)
1-0 Nowacki - 43., 1-1 Zagórski - 65., 2-1 Nowacki - 80. (karny)

Stal Brzeg - Śląsk Łubniany 2-1 (1-0)
1-0 Woźniak - 40., 2-0 Hraca - 46., 2-1 Szypuła - 86.