Dreman Komprachcice-Opole rozbity przez Rekord Bielsko-Biała czyli mistrza Polski

Dreman z Rekordem nie miał większych szans.
Dreman z Rekordem nie miał większych szans. Łukasz Baliński
Tak jak w środowe południe lekcję gry od wicemistrza Polski otrzymali futsaliści z Brzegu, tak wieczorem tego samego dnia podobne „korepetycję” od mistrza kraju spotkały przedstawicieli Dremana Komprachcice-Opole.

O ile brzeżanie przegrali w Lubawie z Constractem 2-7, o tyle w tym przypadku drugi nasz beniaminek został rozbity u siebie przez Rekord Bielsko-Biała 3-10.

Nie tylko wysokie rozmiary porażki i klasa rywala były jednak podobne. Obie drużyny z Opolszczyzny bowiem szybko traciły pierwszego gola, a potem dzielnie trzymały się do półmetka inauguracyjnej odsłony. Później już za to rywale zupełnie kontrolowali grę i pewnie powiększali różnicę.

W Komprachcicach goście wyszli na prowadzenie w 43 sekundzie, ale potem długo nie mogli znaleźć sposobu na dobrze prezentującego się Dawida Lacha, który mimo tylu strat potem i tak był chyba najjaśniejszą postacią miejscowych. Zresztą ci mogli w połowie pierwszej części wyrównać, ale nie wykorzystali kontry „3 na 2”. Niebawem za to rozwiązał się też „worek z bramkami”.

W okolicach kwadransa gry przez 121 sekund bielszczanie zaaplikowali ich trzy i mogli już zupełnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ich trener też zaczął bardziej rotować składem co też spowodowało, że przez blisko 10 minut nie podwyższyli przewagi.

Później jednak wyśrubowali jeszcze lepszy wynik niż omawiany przed chwilą fragment, albowiem gdy upływały cztery minuty drugiej połowy rozpoczęli okres podczas którego zanotowali trzy trafienia na przestrzeni 97 sekund.

Co ciekawe w to wszystko „wstrzelił się” jeszcze Siergiej Fil, dzięki czemu było wiadomo, że gospodarze nie zakończą tego pogromu bez bramki honorowej. Potem jeszcze do siatki mistrzów kraju trafili Wadim Iwanow i Patryk Dykus, ale przyjezdni i tak dążyli do osiągnięcia dwucyfrowej liczby goli, co udało się im w samej końcówce.

Dreman Komprachcice-Opole - Rekord Bielsko-Biała 3-10 (0-4)
Bramki:
0-1 Popławski - 1., 0-2 Budniak - 13., 0-3 Budniak - 15., 0-4 Kubik - 15., 0-5 Marek - 24., 0-6 Biel - 25., 1-6 Fil - 25., 1-7 Kubik - 26., 1-8 Hutyra - 31., 1-9 Biel - 34., 2-9 Ivanow - 35., 3-9 Dykus - 38., 3-10 Marek - 39.
Dreman: Lach - Grigorescu, Sapa, Fabijaniak, Małek, Suchodolski, Wnuk, Dykus, Fil, Karnatowski, Iwanow, Krawców.