Droga wojewódzka 454 w Ładzy otwarta po generalnej przebudowie. Remont kosztował ponad 13 mln złotych

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Droga wojewódzka 454 w Ładzy już otwarta.
Droga wojewódzka 454 w Ładzy już otwarta. UMWO
Rozbudowa drogi w Ładzy jest kontynuacją kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów. Dotychczas przebudowano między innymi odcinki w Kup, Krzywej Górze, Pokoju, Jastrzębiu, powstała nowa obwodnica Czarnowąsów.

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej 454 w Ładzy w powiecie namysłowskim.

We wtorek (4 sierpnia) do użytku oddano całkowicie przebudowany odcinek o długości 2,6 km, ścieżkę pieszo-rowerową, dwie zatoki autobusowe, trzy wysepki spowalniające ruch oraz niemal 40 zjazdów na prywatne posesje.

Przebudowane jest też skrzyżowanie drogi 454 w Ładzy z drogą powiatową do Popielowa, powstały nowe przejścia dla pieszych i oświetlenie drogowe - wylicza Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, kosztowała około 13,3 miliona złotych. Unijne dofinansowanie wyniosło 11 milionów 300 tysięcy złotych. Budowę, która trwała około dziesięciu miesięcy, prowadziła firma Larix z Lublińca.

Kompleksowa modernizacja drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów

Dotychczas przebudowano między innymi odcinki w Kup, Krzywej Górze, Pokoju, Jastrzębiu, powstała nowa obwodnica Czarnowąsów.

Obecnie trwają prace budowlane na odcinkach przez Pokój, w Biestrzykowicach oraz na odcinku Dobrzeń Wielki – Kup, gdzie wymieniana jest nawierzchnia.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że droga 454 jest priorytetowa dla zarządu województwa, bo jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg wojewódzkich w regionie.

Prezes stowarzyszenia Odnowa Wsi Ładza Zbigniew Figas przyznał, że to niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców miejscowości.

Było tu kilka bardzo poważnych wypadków, dlatego mieszkańcy bardzo chcieli tej przebudowy. Mamy nadzieję, że ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo – mówi.

Wójt gminy Pokój Barbara Zając mówi o jeszcze jednym aspekcie tej inwestycji.

I ten odcinek, i wszystkie inwestycje Zarządu Dróg Wojewódzkich na naszym terenie bardzo pięknie wpisują się w plan rewitalizacji parku w Pokoju, która już się rozpoczęła, no i w plany przywrócenia statusu uzdrowiska – podkreśla.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska