Druga porażka AZS-u PWSZ Nysa. Teraz po walce

Sebastian Stemplewski
Daniel Górski (z lewej) i Bartłomiej Podgórski.
Daniel Górski (z lewej) i Bartłomiej Podgórski. Sebastian Stemplewski
Nasi I ligowi siatkarze walczyli, ale było ich stać na wygranie tylko jednego seta. W pozostałych górą był Joker Piła, który wygrał 3:1.

AZS PWSZ Nysa - Joker Piła 1:3 (26, -18, -20, -23)
AZS: Górski, Podgórski, Jarząbski, Domonik, Bułkowski, Piekarczyk, Krypel (libero) - Nalborski, Kisielewicz, Migdalski, Grabolus.

Po asie Podgórskiego w I secie AZS prowadził 10:7, a po ataku Domonika 15:12. Jednak goście się nie poddawali i doprowadzili do stanu 20:20. W końcówce akademicy nie wykorzystali piłki setowej i przegrywali nawet 24:25. Jednak po błędzie Lacha to nasz zespół wygrał 28:26.

W kolejnej odsłonie dzięki blokowi AZS prowadził 6:3, ale potem popełniał błędy w przyjęciu oraz w polu zagrywki i przegrywał 8:12. Tak było do końca partii. W następnej inicjatywa od początku należała do rywala, ale w czwartej trwała już zacięta walka. Po ataku Domonika nysanie prowadzili 13:11, aby po blokach rywala przegrywać 17:19. Do remisu doprowadził Podgórski, ale w aut zaatakował Nalborski i AZS przegrał do 23.